Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Spor Salonu’nda 4. Yıl Projeleri Tanıtım Töreni düzenledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görevdeki 4. yılda yaşama geçirdikleri projeleri tanıttığı törene, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu da katıldı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada önümüzdeki seçimlerin kaderini belirleyecek olanların gençler olduğunu söyledi. İlk kez sandığa gidip oyunu kullanacak olan 5,5 milyon gencin Türkiye Cumhuriyeti devletinin kaderini belirleyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Sizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti ileriye, çağdaşlığa taşıyacak olanlarsınız. Size güvenimiz sonsuzdur” dedi.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu: “Böyle Bir Vahşete Bugüne Kadar Dünya Şahit Olmadı” Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu: “Böyle Bir Vahşete Bugüne Kadar Dünya Şahit Olmadı”

Kılıçdaroğlu, ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın görevdeki 4. yılında yaptığı projeleri takdirle izlediklerini belirtti. Yavaş’ın halkına hesap veren bir belediye başkanı olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Ne kadar özlemişiz değil mi? Toplanan her kuruşun hesabını milletine vermek ve o onuru yaşamak, her demokraside olması gereken temel bir kural. O kadar yabancılaştık ki birisi gelip de bizlere ‘Sizin paranızı şuralara şu şekilde harcadım. Miktarı şuydu, ihaleleri şöyle yaptım, kamuya açık yaptım, sonsuza kadar kalacak bunlar, istediğiniz zaman izleyeceksiniz, kör kuruşu yanlış yere harcamadık’ diye halkına hesap veriyor. İşte demokrasi bu” diye konuştu.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, da, büyük ve önemli projelere imza atıldığını görmüş olmaktan duyduğu memnuniyet dile getirerek; “Sayın Belediye Başkanımız Mansur Bey’i dinledik. Ben de belediye başkanlığı yaptım. Ankara gibi bir şehrin, Başkent’in başkanlığını yapmadım ama belediyelerin benzer problemleri, benzer projeleri var. Ben, kendisini dinledikten sonra bunun üzerine ekleyecek bir söz bulamıyorum. Kendisini tebrik ediyorum. Hakikaten çok büyük ve önemli projelere imza atmışlar. Eğer elleri tutulmasaydı, ben eminim ki çok daha büyük projeleri bu geçmiş 4 sene zarfında gerçekleştirmiş olacaklardı. Kendisini tekrar tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise sahneye çıkarak sinevizyonda dönen ABB'nin 4 yılda yaptığı projeleri gururlanarak izlediğini söyleyerek, "Yani sosyal belediyecilik neymiş? Hırsızlık yapmadan vatandaşa ulaşmak neymiş? Çalmadan, çırpmadan insanlara el uzatmak neymiş? Lütuf değil, hizmet etmek neymiş, adam, insan kayırmadan, ayıya dayıya ihtiyaç kalmadan her gence ulaşabilmek, her aç ve açıkta kalan aileye ulaşmak devletin borcudur. Ama bunu gözünün içine yani başkalarının gözüne göstere göstere alayıyla ve alayla yapmadan Sosyal belediyecilik neymiş? Gösteren hizmetlerini Mansur Bey'in ağzından ve buradaki projelerden izledik. Farkında mısınız? Bir taraftan eli kolu bağlanmış, bir taraftan milyarlarca lira borç ödemiş bir taraftan da inanılmaz projeler hayata geçirmiş. Bunun yanında bizatihi ben şahidim. Çünkü derin yoksulluk yaşıyoruz" diye konuştu.

3-394-312-401-52

Editör: Saadet Gündem