Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı değerlendirmesinde bulundu.

“Bizim ittifak toplantılarımızın adresi siyasi partilerin genel merkezleri; diğer ortakların buluşma adresleri ise ev ya da Saray’dır” ifadelerine yer veren Genel Başkanımız Karamollaoğlu, Türkiye’nin önümüzdeki seçimlerde bu iki anlayış arasında tercih yapacağını vurguladı.

Masanın; “Birlik ve beraberlik, dayanışma ve paylaşma, istişare, samimi sohbet ve buluşmak için adil bir zemin” olduğuna dikkati çeken Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Tekli Koltuğun ise; “Kutuplaşma ve ayrışma, hırs ve bencillik, tahakküm, sadece emir verme ve eşitsizlikleri büyütmek” olduğunu belirtti.

Paylaşımında bugüne kadar ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Merkezi’nin ne de Devlet Bahçeli’nin AK Parti Genel Merkezi’nin kapısından içeriye girmediğine vurgu yapan Genel Başkanımız, “Bu durumu normal karşılayanların, 6 farklı siyasi partinin hassasiyet, nezaket ve istikrarla yürüttüğü sürecin kıymetini anlayabilmesi mümkün mü?” ifadelerine yer verdi.


 

Editör: Musa özyürek