TBMM Genel Kurul’unda kürsüde konuşma yaptığı esnada kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Genel Başkan Yardımcımız, Kocaeli Milletvekilimiz ve Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu Üyesi Hasan Bitmez için İran’ın başkenti Tahran’da anma programı düzenlendi.
Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, yoğun gündemi nedeniyle katılamadığı anma programına video mesaj yolladı.
“Hasan Bey kardeşimizi ben İslam aleminin her tarafında ama özellikle İran'da çok iyi tanındığı kanaatindeyim” diyen Genel Başkanımız Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;
“Kendisini 30 yıldır tanıyordum. Allah razı olsun davasının hakim olabilmesi için ve bizimle birlikte bütün İslam aleminin de koordineli bir çalışma yürütebilmesi için çok ciddi gayretler sarf etti. Biz bir dava partisiyiz. Bizimle aynı düşünceyi, aynı kanaatleri paylaşan kardeşlerimizle ciddi bir irtibat kurabilmek için ömrünü bu davaya hasretmişti. 

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Gazze İmtihanından Geçemeyenin Hiçbir Sınavdan Geçme İhtimali Yok" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Gazze İmtihanından Geçemeyenin Hiçbir Sınavdan Geçme İhtimali Yok"

İnandığı Davayı Dile Getirebilmek İçin Çaba Sarf etti

Erbakan Hocamız hayattayken de onunla birlikte çalıştı. Daha sonra Recai Bey abimiz de ve en sonunda da kendisiyle birlikte biz ciddi çalışmalar yürüttük. Çok büyük fedakarlıklar yaptı ve inandığı davayı bütün dünyada dile getirebilmek için çaba sarf etti. En son olarak şu anda bütün İslam aleminin odak noktası haline gelen Filistin meselesinde görüşlerimizi, kanaatlerimizi meclis kürsüsünden bütün dünyaya haykırdıktan hemen sonra ruhunu teslim etti. Allah rahmetiyle muamele eylesin. Hakikaten güzel de bir konuşma yaptı. Belki bazı kardeşlerimiz bu konuşmadan dolayı üzülmüş olabilirler ama bilsinler ki bütün dünya çok badireli bir dönemden geçiyor. İsrail maalesef Filistin başta olmak üzere bütün İslam aleminde bir tahakküm kurma yolunda. Çocukları, bebekleri, anneleri, hastaneleri, okulları, yaşlı evlerini neresi olursa olsun masum insanların barınağı olan her yeri vurmakta tereddüt göstermiyor. 

Gelişmiş Ülkeler İsrail’e Destek Veriyor

İşin garibi gelişmiş kabul edilen dünya ülkeleri de İsrail'in sergilemiş olduğu bu vahşet karşısında bırakın bir taraf kalmayı İsrail'e destek veriyor. Bunun kabul edilmesi mümkün değil. İşte Hasan Bey kardeşimiz bu gerçekleri dile getirdikten sonra başka hiçbir şey söylemeye ihtiyaç kalmadan ruhunu teslim etti. Kendisini rahmetle yad ediyorum. Allah makamını cennet eylesin. Cenab-ı Hak bu gerçekleri bütün dünyaya duyurduğu için birçok kardeşimizin de bu gerçekleri öğrendikten sonra aynı istikamette gayret göstermelerini nasip etsin diyorum. Burada Hasan Bey kardeşimizi ruhunu şahit etmek, hatırasını tazelemek için bir araya gelen siz muhterem kardeşlerime teşekkürü bir borç biliyorum. Allah hepinizden razı olsun. Cenab-ı Hak sizlere de bizlere de bütün ümmeti Muhammed'e de hayırlı bir gelecek nasip etsin diyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum.”

hasan bitmez tahran anma (5)hasan bitmez tahran anma (1)hasan bitmez tahran anma (4)hasan bitmez tahran anma (3)hasan bitmez tahran anma (2)

Editör: Musa özyürek