Vefatının 13. yılında düzenlediğimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Milli Görüş Belediyeciliği Başkan Adayları Tanıtım Programımız İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Binlerce kişinin doldurduğu salonda, Milli Görüş'ün ilkelerine ve Erbakan'ın mirasına bağlılık vurgulandı.

Muhteşem bir coşku ve katılımla gerçekleşen programda, Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Birol Aydın ve İstanbul’un 39 ilçesinin belediye başkan adayları tanıtıldı.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere büyük bir öz veriyle hazırlanan Partimiz İstanbul il ve ilçe teşkilatlarının yoğun ilgi gösterdiği programa Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Nurgül Beytiye Ekinci, Genel Başkan Yardımcılarımız Yılmaz Bayat, Alev Sezen, Yusuf Sunar, İstanbul Milletvekillerimiz Mustafa Kaya, Bülent Kaya ve İstanbul İl Başkanımız Ömer Yazıcı'nın yanı sıra çok sayıda siyasi parti temsilcisi katıldı.

Milli Görüş kadrolarının İstanbul için hazırladığı projelerin tanıtıldığı programda Milli Görüs Lideri Pfor. Dr. Necmettin Erbakan ahirete irtihalinin 13'üncü yılında dualarla anılırken, Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Birol Aydın ve İstanbul İl Başkanımız Ömer Yazıcı, programda yaptığı konuşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"BİZ SİYASET YAPMAK İÇİN SİYASET YAPMIYORUZ"

Milli Görüş'ün İstanbul adaylarının tanıtıldığı toplantıda katılımcılara hitap eden Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, "Biz siyaset yapmak için siyaset yapmıyoruz. Ama bizim siyasetçilerimize, iktidardakiler bakın; mitingler tertip ediyorlar ve insanlarda orada 'kahrolsun İsrail' diye bağırıyorlar. Ama iktidar da o İsrail'i hayatta tutabilmek için elinden gelen bütün gayreti gösteriyor. Siz İslam alemine nasıl önderlik edeceksiniz? Dünya siyasetinde belki de bugüne kadar hiç rastlanmamı bir dönemdeyiz. İktidar neden miting yapar? Mitinglerin amacı bir konudaki hissiyatımızı iktidara duyurabilmek ve onları ciddi kararlar almaya zorlamak için yapar. İktidar da kendi iktidarsızlığını fark etmiş olacak ki, miting yapıyor. Vay aciz insanlar vay" ifadelerini kullandı.

"BU SEÇİMLERDE VERİLEN MESAJ MUTLAKA YERİNİ BULACAK"

İktidarın yanlış politikalarına değinen Genel Başkanımız Karamollaoğlu, "Bu acizler artık ülkemizi ayağa kaldıramaz. Bunların ömrü kendi menfaatlerini ihya etmek için var. İktidara gelirken hangi türküleri söylediler, bugün hangi türküleri söylüyorlar. Bir gün bunun hesabı görülecek. İnanıyorum ku bu seçimlerde millet uyandığını ortaya koyacak. Sandıkta hesap mutlaka sorulacak. Sizler milleti uyarmakla mükellefsiniz. Her kapıyı çalacağı, her kalbe dokunacağız. Mahalli bir seçim yapıyoruz, iktidar değişmeyecek ama bu seçimlerde verilen mesaj yerini mutlaka bulacak" diye konuştu.

"YAŞANABİLİR BİR İSTANBUL İÇİN MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ GELİYOR"

31 Mart'ta yapılacak yerel seçim sürecinin önemine işaret eden Genel Başkanımız Karamollaoğlu, devamında şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şimdi mahalli seçimlere gidiyoruz. Erbakan Hocamız önceden Sivas’ı ziyaret ettiğinde yaptığı konuşmalarla bendenize iltifatlarda bulundu. 1989 yılında belediye başkanı seçilince elimden geldiği kadar Sivas’a hizmet etmeye çalıştım. O dönem Milli Görüş'ün iş başında olduğu 5 ilimiz vardı. Sivas, Konya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Van. Biz hizmet için varız. Geçmişte olduğu gibi bugün de hizmet etmek istiyoruz. Biz Allah nasip ederse bu seçimlerde en büyük başarıyı göstereceğiz, millete en büyük hizmetleri yeniden vereceğiz. İnanmazsak başarılı olamayız. İnanıyoruz başaracağız.
Bütün belediye başkan adaylarımız 'Biz sizin hizmetkarınızız' diye vaatte bulunmalı. Herkesle çalışırız, ayrım yapmayız. Biz her zaman hizmeti esas alan bir anlayışa sahibiz. İstanbul'un derdi, Anadolu'nun derdi gibi değil. İstanbul'un problemlerini çözmemiz gerek ama bir belediyenin en önemli meselesi imar planıdır. Bugün ki zihniyetle imar planlarını yaparsanız, gökdelenler çıkar. Sayın Cumhurbaşkanı bir kaç sene önce İstanbul'un üstünden geçerken, 'İstanbul mahvolmuş, hepimiz İstanbul'a ihanet etmişiz' dedi. Suçunu itiraf etti. Ama ondan sonra politikalarında bir değişiklik olmadı. İstanbul çok zor yaşanır bir il haline geldi. İstanbul'un sorunlarını çözmek için Milli Görüş hazırda bekliyor. Yaşanabilir bir İstanbul için Milli Görüş belediyeciliği geliyor."

"NİYETİMİZ HALİS, HİZMET ETMEK İÇİN GELİYORUZ"

Millet İttifakı'nın belli bir maksatla yapıldığı için yerel seçimlerde yeni bir ittifak yapılmadığının altını çizen Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, "Seçimlerde başarılı olabilmenin en önemli şartının kazanacağına inanmak olduğunu belirterek, Milli Görüş belediyeciliği tarihe damgasını vuran bir belediyecilik anlayışıdır. 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde İstanbul'u sarsacak yeni bir anlayışı hakim kılacak Cenabıhakk'ın lütfuna mazhar olacağız. Niyetimiz halis, hizmet etmek için geliyoruz" şeklinde konuştu.

"MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER FEDAKÂR İNSANLARDIR"

İstanbul'un değişerek bambaşka bir kent haline geleceğini, yaşanabilir bir il olacağını, bugünkü sıkıntıların büyük ölçüde ortadan kaldırılacağını ve halkın tüm sıkıntı ve dertlerine kapılarının açık olacağını vurgulayan Genel Başkanımız Karamollaoğlu, konuşmasının devamında, şu ifadelerde bulundu:

"Milli Görüşçüler fedakar insanlardır. Biz makam, mevki için değil, Allah rızası için millete hizmet etmek için varız. Belediye başkanlığı bizim için bir makam, mevki vesilesi değil, sadece bulunduğumuz ilçeye veya ile hizmet vesilesidir. Biz yeniden bütün ülkemizi karış karış gezmeye, onların gönlünü almaya mecburuz. Biz hizmeti her zaman esas alan bir partiyiz. İstanbul'un derdi Anadolu'nun derdi gibi değil. Biz İstanbul'daki nüfusu attırmak için değil, tam tersi İstanbul'daki nüfusu kendi beldelerine geri gönderebilmek için projeler geliştirmek mecburiyetindeyiz. İstanbul'un problemlerini çözeceğiz ki burada yaşayan insanlar da kendi ihtiyaçlarını rahat karşılayabilsinler."


"HOCAMIZIN YOLU, ERDEMLİ İNSANLARIN YOLU OLAN SAADET PARTİSİDİR"


Aday tanıtım programında konuşan İl Başkanımız Ömer Faruk Yazıcı, "Necmettin Erbakan Hocamız, Saadet Partisi Genel Başkanı olarak rahmeti Rahman’a kavuşmuştur. Hocamızın yolu ne durmadan kemik edebiyatı yapan sahte Erbakancıların yoludur, ne hocamızı hayattayken sırtından hançerleyip bugünlerde övgüler sıralayanların yoludur, ne de kendi soyundan olup bugünlerde siyaseti menfaat pazarlığına dönüştürerek şaşkına dönmüşlerin yoludur. Hocamızın yolu; bugüne kadar duruşundan milim taviz vermemiş, ilkeli, erdemli insanların yolu olan Saadet Partisidir" ifadelerinde bulundu.


"30 GÜNÜ 70 GÜNE ÇIKARARAK, GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ"

Biz güçlenmedikçe Gazze ve Filistin'in kurtulamayacağını, bu yüzden seçim çalışmalarında azimli ve gayretli olunmasının altını çizen Ömer Faruk Yazıcı, şunları kaydetti:

"Kıymetli Genel Başkanımız, İstanbul’umuzun şehremini olmak için yola revan olan; müstakbel büyükşehir belediye başkanımız, Değerli Genel Başkan Yardımcılarımız İstanbulumuzun 39 ilçesini hizmetle, adaletle, bereketle buluşturacak; Milli Görüş Belediyeciliği ile destan yazmak için gün sayan çok değerli İlçe Belediye Başkan Adaylarımız, Belediye Meclis Üyesi adaylarımız… Sokak sokak, cadde cadde dolaşan; her insanın gönlüne giren, her yüreğe dokunan kıymetli İlçe ve Mahalle teşkilatlarımız. Bizleri her daim mesrur eden, İstanbul teşkilatımızın direği, fedakar ve cefakar Kadın Kolları üyelerimiz, Gözbebeğimiz, bugün andığımız Erbakan Hocamız’ın deyimiyle ‘ ‘davamızın motoru’’, her biri alnı öpülesi olan dağ gibi gençlerimiz, Gençlik Kollarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarından gelerek bizleri onurlandıran kıymetli dostlar, Basınımızın güzide temsilcileri… Bizleri ekran başından ve sosyal medya hesaplarından takip eden Aziz İstanbullular; Erbakan Hocamızı Anma ve Milli Görüş Belediyeciliği’nin Belediye Başkan Adaylarını Tanıtma Toplantımıza hoşgeldiniz, safalar getirdiniz.

"ERBAKAN HOCAMIZI VEFATININ 13. SENEY DEVRİYESİNDE ANIYORUZ"

Sözlerimin başında ifade etmek isterim ki bugün ülkemiz tarihi bir dönemeçteyken biran bile olsa hiç unutmadığımız Erbakan Hocamızı vefatının 13.seneyi devriyesinde İstanbul’da anıyor olmamız bizler için derin bir anlam ifade etmektedir. Çünkü bizler Milli Görüş davamızın ilk zafer muştularını Erbakan Hocamızla birlikte, tarihi bir mitingle, Sultanahmet’te aldık.

Bizler, en çetin mücadelelere başlamadan önce Erbakan Hocamızla birlikte Eyüp Sultan’ın dizinin dibinde manevi huzurunda toplandık. Bizler; her fetih şöleninde Erbakan Hocamızla birlikte Sultan Fatih’in izinde nice büyük fetihlere hazırlandık. Bizler; Erbakan Hocamızla birlikte İstanbul’da Mescid-i Aksa’yı zulümlerden kurtarmak için bir kez yemin ettik, o yemini hiçbir reel politikaya, hiçbir menfaate, hiçbir ticarete değişmedik!

"HOCAMIZLA HAVAYA KALDIRDIĞIMIZ BAŞPARKLARI BİR AN OLSUN İNDİRMEDİK"

Bizler; Çağlayan’da Erbakan Hocamızla birlikte havaya kaldırdığımız başparmaklarımızı o günden bugüne bir an olsun indirmedik. Bizler; Fatih Camii’nde Erbakan Hocamıza son görevimizi yerine getirirken “Hocam, dava bizlere emanet” dedik, ve bu büyük emanete bir an olsun ihanet etmedik! İşte bu yüzden Erbakan Hocamızı bir kez daha İstanbul’da anıyor olmak; bizler için sade bir anmadan ziyade; aynı zamanda bir yemin tazelemedir, aynı zamanda Hocamızla olan anıları hafızalarımızda canlandırmadır, aynı zamanda yeni zaferler için yeniden bismillah demektir, yeniden yükü omuzlamaktır, yeniden yola revan olmaktır.

"ERBAKAN DENİLİNCE AKLA..."

Bizler için İstanbul denince nasıl ki Hocamızla olan anılarımız akla geliyorsa; Necmettin Erbakan denince de akla; hocamızın ifadesiyle dünyanın başşehri İstanbul gelmektedir. Necmettin Erbakan denince akla; mazluma umut, zalime korku olduğumuz meydanlar gelmektedir. Necmettin Erbakan denince akla; sokak sokak, adım adım, kapı kapı dolaşarak unutulan, yok sayılan insanımıza umut oluşumuz gelir. Necmettin Erbakan denince akla; İstanbul’da verilen tarihi bir mücadele ve o mücadeleye yakışan Milli Görüş Belediyeciliği hizmetleri gelir.

Bundan dolayıdır ki İstanbul, bizim için sadece dünyanın değil; mücadelemizin de zaferlerimizin de başşehridir! Bu düzen böyle gitmez diyerek, hakça bir düzen için, adil bir düzen için başlattığı mücadeleyi bizlere emanet olarak miras bırakan, Namaz kılan köleler olmayacağız diyerek kurduğu mücadele saflarına bizleri de dahil eden, Her birimizi Siyonizm karşısında sağlam birer kale kılan, zulmü durduracak neferler olarak yetiştiren Hocamıza başşehrimiz İstanbul’dan selam olsun, rahmet olsun! Mekanı cennet Makamı ali olsun. Bugünlerde ekranlarda bir takım yapay, planlı, sinsi polemikler oluşturulmaya çalışıldığını görüyoruz.

ERBAKAN HOCAMIZIN YOLU SAADET PARTİSİDİR

Buradan sesleniyorum… Kimse saadet partisinin temsil ettiği manayı zedeleme çabasına girişmesin Erbakan hocanın izinin nerede olduğu Milli görüşü temsil edenin kim olduğu çok nettir. Necmettin Erbakan Saadet Partisi Genel Başkanı olarak rahmeti rahmana kavuşmuştur. Hocamızın yolu ne durmadan kemik edebiyatı yapan sahte erbakancıların yoludur Ne hocamızı hayattayken sırtından hançerleyip bugünlerde övgüler sıralayanların yoludur Ne de kendi soyundan olup bugünlerde siyaseti menfaat pazarlığına dönüştürerek şaşkına dönmüşlerin yoludur Hocamızın yolu Bugüne kadar duruşundan milim taviz vermemiş İlkeli erdemli insanların yolu olan SAADET PARTİSİDİR.

Onun yolundan dönmeyenlere sizlere selam olsun… Kıymetli Misafirler Değerli Teşkilat Mensuplarımız.. Bugün hüzün günü değildir. Bugün hocamızı anma, anlama ve bununla birlikte onun yoluna daha çok tutunma günüdür. O, müstesna bir insandı… Ona övgülerle yaklaşamayız Ona onun yürüdüğü yola sahip çıkarak o yolda çalışarak yaklaşabiliriz. Kendisi eğer hayatta olsaydı, bugün bizlere herbirimize soracağı soru elbette şu olurdu; “Saadet Partimizin İstanbul’daki başarısı için neler yapıyorsunuz, nasıl bir çalışma yürütüyorsunuz.” Bizim bu soruya vereceğimiz cevap; hocamıza verdiğimiz sözlerin içinde saklıdır!

O yüzden salonumuzda bulunan ve bizleri ekranlarda takip eden tüm milli görüşçülere saadet partililere sesleniyorum… Dava sahibi olmak yürek ister, Davaya inanmışlık bedel ister Bazen bedel sebat etmektir, bazen bedel ter dökmektir İşte bugünler daha çok ter dökme vaktidir…

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ"

İstanbul’umuzu sokak sokak, kapı kapı dolaşacağız, Unutulan her bir insanımızın elinden tutacağız, Gözü yaşlı, yüreği buruk bırakılan her bir vatandaşımıza umut olacağız, İstanbul’umuzda inşallah yeni destanlar, yeni zaferler yazacağız, ÇOK ÇALIŞACAĞIZ 35 GÜNÜ 70 GÜNE ÇIKARARAK GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ Ne için çalışacağız biliyor musunuz 7 Ekimden beri Gazze’nin üzerine yağdırılan bombalara karşısında pasif kalan İslam dünyasının ve ülkemizdeki reel politikçi iktidarın işbirlikçi haline kendimizi mahkum etmemek için çalışacağız Şunu çok iyi anlamalıyız ki Biz güçlenmedikçe Gazze Filistin kurtulamayacak.

İŞTE BU YÜZDEN HER BİRİMİZ ÜSTÜN BİR GAYRETLE ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ…

İstanbulumuzun 39 ilçesinin çok kıymetli Belediye Başkan Adayları… Siz, beklenensiniz. Siz, zulüm ayında güneş çağısınız. Sizler, acının da sevincin de anıtlaşmış abidelerisiniz. Sizler; İstanbul sevdasının muhkem, taşıdığınız Milli Görüş fikriyatının mütevazı kahramanlarısınız. Sizler; hizmete, berekete, sevgiye, saygıya, adalete, ahlaka ve dosdoğruluğa dayalı bir sistemin kurulmasında; ilçelerimizin ve İstanbul’umuzun teminatısınız Ve sizler, halkımız için, İstanbul’umuzun insanları için, kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesi olma arzusunu kor bir ateş gibi yüreğinde taşıyanlarsınız. İnanıyorum ki bu toplantımız; Erbakan Hocamız’ın yolundan ilerleyen, siz aziz Milli Görüşçülerdeki fazlasıyla var olan inancı, azmi ve kararlılığı; 31 Mart’ta en büyük zaferimizin kaynağı yapacaktır. Bir kez daha Erbakan Hocamız’ı rahmet, minnet ve özlemle anıyor; Belediye Başkan adaylarımızın yolunun açık, menzillerinin mübarek, kazanacakları zaferin hayırlı olmasını diliyorum.

"BİZLER KAZANACAĞIMIZA İNANAN İNSANLARIZ"


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Birol Aydın, 31 Mart seçimlerinde teşkilat mensuplarının çalışmalarının önemini vurgulayan konuşmasında şunları söyledi:
"Bizler kazanacağımıza inanan insanlarız. Onun için lütfen kalan 35 günde sokakları terimizle sulayalım. İstanbul'un ve ilçelerinin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Bizim en mega projemiz, en mega projemizin olmayışıdır. Bizim en önemli projemiz İstanbul'dur, İstanbul'da yaşayan insanımızdır"
Aday tanıtım programında İstanbul için hazırladığı projeleri aktaran Birol Aydın, "İnsana dokunan, İstanbul'u yaşanılabilir kılan, huzuru arttırmaya yönelik çabalarımız olacak. İstanbul'a yönelik en hakiki çözümümüz kentsel dönüşümde, trafik sorununda ve toplu taşımadaki yoğunluğa yönelik olacaktır. Bu doğrultuda amacımız İstanbul'un nüfusunu azaltmaktır. Bunun için de Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığımız 1 yıldır uzmanlarla çalışıyor. Biz 35 gün boyunca İstanbul'un sorunlarını Milli Görüş belediyeciliğiyle nasıl çözeceğimizi vatandaşımıza anlatacağız. Çünkü İstanbul'un sorunları Milli Görüş'le çözülür" açıklamalarında bulundu.


"BİZLER ŞAHİDİZ Kİ ERBAKAN HOCA CANIYLA, MALIYLA CİHAT ETTİ"


Konuşmasının devamında merhum Necmettin Erbakan Hoca'yı da anan Aydın, "Bizler şahidiz ki Erbakan Hoca bir ömür boyu malıyla, canıyla cihat etti. Erbakan Hoca ne yaptıysa Allah rızası için yaptı. Erbakan Hocamızın ahirete irtihalinin 13'üncü seneyi devriyesini idrak ediyoruz. Erbakan Hocamızı anlamak için Milli Görüş Belediyeciliği tema olarak belirlendi. Erbakan Hocamız, İstanbul'u fetheden anlayışın Milli Görüş olduğunu bize anlattı. Erbakan Hoca, Eyyüb el Ensari Hazretlerinin 90 yaşında neden İstanbul'a geldiğini bize anlattı ve kendisi de o bilinçle yaşayarak ahirete irtihal etti. Bizler Erbakan Hocamızdan davası için takatinin sonuna kadar çalışmanın ne olduğunu gördük" şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Bir Gün Bu Zulüm Bitecek ve Zulmü Kınamakla Yetinenlerden Hesap Sorulacak" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Bir Gün Bu Zulüm Bitecek ve Zulmü Kınamakla Yetinenlerden Hesap Sorulacak"

İŞTE SAADET PARTİSİ'NİN İSTANBUL İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
Adalar'da Yaşar Ergin Fettahoğlu, Arnavutköy'de Necati Çördükçü, Ataşehir'de Alev Sezen, Avcılar'da Ender Esiner, Bağcılar'da Erhan Açıkgöz, Bahçlievler'de Yaşar Avcı, Bakırköy'de Ramazan Boyalık, Başakşehir'de Bekir Demirkaya, Bayrampaşa'da İsmail Acar, Beşiktaş'ta Muhammed Gazi Kılıç, Beykoz'da Yasin Kalaycı, Beylikdüzü'nde Reşat Yılmaz, Beyoğlu'nda Turgut Sahtıyan, Büyükçekmece'de Can Karabulut, Çatalca'da Yaşar Buruneren, Çekmeköy'de Halil İbrahim Akpınar, Esenler'de İbrahim Bitiş, Esenyurt'ta Mehmet Faruk Ertekin, Eyüpsultan'da Mevlüt Karsavran, Fatih'te Mehmet Yaroğlu, Gaziosmanpaşa'da Recep Polat, Güngören'de Kamil Acar, Kadıköy'de Recep Yılmaz, Kağıthane'de Halid Özgür Atak, Kartal'da Murat Çeker, Küçükçekmece'de Mustafa Kurdaş, Maltepe'de Nuri Tüfekçi, Pendik'te İsmail Haskul, Sancaktepe'de Abdülkadir Arslan, Sarıyer'de Ahmet Gözcü, Silivri'de Mahmut Hamdemirci, Sultanbeyli'de Fetullah Bülbül, Sultangazi'de Hüseyin Aydoğan, Şile'de Selami Köse, Şişli'de Fatih Yılmaz, Tuzla'da Necati Tosun, Ümraniye'de Yakup Kasımay, Üsküdar'da Yılmaz Bayat, Zeytinburnu'nda Samet Gülaydın aday gösterildi.

Saadet Aday

Editör: Musa özyürek