STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımız tarafından yürütülen “Saadet Sahada” çalışması kapsamında Rize’de bulunan Genel İdare Kurulu Üyemiz Arslan Ateş, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu

2022 yılında ekonominin kilitlendiğini ve şuanda her yerde bir yangın olduğunu, ülkedeki herkesin ekonomik tablodan etkilendiğini ifade eden Ateş, “Bu sorunun kısa, orta ve uzun vadeli çözümünü Saadet Partisi olarak anlatmak mecburiyetindeyiz. Bu yüzden vatandaşlarımızın arasındayız.  Orta direk tabiri artık tamamen ortadan kalktı. Fakirin daha fakir, zenginin daha zengin olduğu bir dönem yaşanıyor. Bunu bir istatistikle daha iyi anlatabiliriz; mili gelirden sermaye çevresi aldığı payı yüzde 43’den yüzde 54’e çıkarmış ama çalışan kesimin payı yüzde 37’den yüzde 25’e düşmüştür. Bugün bu adaletsiz sitemde evine ekmek götürmekte zorlanan milyonlarca insan vardır. Ülke 20 yılda bu hale getirildi, bunu görmek lazım. 2023 yılının bütçesinde vergiden elde edilen gelir üç katına çıkarıldı. Gelirin zaten yüzde doksanını vergi oluşturuyorken üç katına çıkartılıyor. Bu şu demektir; ekonomik iyileştirmeler yapmadan verilen asgari ücret zammı ve EYT düzenlemesi yükü yine vatandaşa yansıtılacaktır” şeklinde konuştu.

Hükümetin ekonomi programının bilinemediğine dikkati çeken Ateş, “Gözlerimi kaparım açarım her şey düzelir diye bir şey yok. Ortada yönetilmesi gereken sorun değil, bir kriz var. Bunu vatandaşa açıklayamadıkları için her gün bir müjde açıklıyorlarmış gibi yapılıyor. Yeni alınan EYT kararının 2 milyon 250 bin vatandaşımıza hayırlı olmasını diliyoruz elbette. Belki muhalefet baskısıyla ÖTV indiriminin de gerçekleşmesini sağlayacağız ama toptan çözüm olarak önce iktidara geleceğiz. Saadet Partisi olarak bir diyoruz ki; öncelikle yaşanabilir bir Türkiye istiyoruz. İnsanların kendi beklenti ve ihtiyaçlarına kolayca ulaşabildiği, hayatça ve huzurla yaşayabildiği bir Türkiye istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Editör: Saadet Gündem