Saadet Grubu’nun 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketine ilişkin verdiği önerge, TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Seçim Sonuçları Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Seçim Sonuçları Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun"

Saadet Grubu’nun 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketine ilişkin verdiği önerge, TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, “Deprem dönemindeki hadiseleri hepimiz biliyoruz. 1 milyon konut yapılacağı söylendi. Bir sürü başvuru alındı. Heyhat seçim yaklaştığı için alelacele belli araziler çevrildi. Kepçeler getirildi. İş yapıyor görüntüsüyle algı yapılıyor. Arkadaşlar depremzedenin ahı tutar. Bu asla istismar konusu yapılmamalıdır” dedi.
Saadet Grubu’nun 6 Şubat 2023’te meydana gelen deprem felaketine ilişkin Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergesinin öne alınarak TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi önerisi, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Önerinin gerekçesini açıklayan Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, şunları söyledi:
“Bugün depremin yıldönümündeyiz. Aslında depremin merkez üssü olarak en ağır kayıpları vermiş bir il olarak Hatay’a büyük müjdeler verilsin. Hatay, milli iradesinin gaspıyla değil, teslim edilecek olan konutlarla, yakınını kaybetmiş vatandaşlara yapılacak yardımlarla gündeme gelsin. Ne var ki bugün malum olduğu üzere bugün seçilmiş bir milletvekilinin azliyle bir şekilde gündeme geldi. Yaranın acısını anlamış değiller Bunu da adeta törene çevirecek bir etkinlik, seçim kampanyası aracı olarak düşünüyorlar. İktidar mensubu arkadaşlar 6 Şubat depremindeki yaranın acısını anlamış değiller.

İstismar Konusu Yapılmamalıdır

Bunu da adeta törene çevirecek bir etkinlik, bir seçim kampanyası aracı olarak düşünüyorlar. Bu tören, sevinç değil olsa olsa matem günü olarak görülmeli. Ama arkadaşların hiçbir şekilde gündeminde olmadığı gayet açık. Seçim yaklaştığı için alelacele belli araziler çevrildi, Kepçeler getirildi iş yapıyor görüntüsüyle algı yapılıyor. Deprem dönemindeki hadiseleri hepimiz biliyoruz. 1 milyon konut yapılacağı söylendi. Bir sürü başvuru alındı. Heyhat seçim yaklaştığı için alelacele belli araziler çevrildi. Kepçeler getirildi. İş yapıyor görüntüsüyle algı yapılıyor. Arkadaşlar depremzedenin ahı tutar. Bu asla istismar konusu yapılmamalıdır.”

Editör: Musa özyürek