AK Parti Malatya Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın’ın seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyarette Saadet Partisi’nin deprem felaketinde yürüttüğü yardım çalışmalarına yönelik haddi aşan ifadelerine tepki yağdı.

Asrın felaketi olarak adlandırılan ve Malatya’nın da aralarında bulunduğu 11 ili etkileyen 6 Şubat depremleri sonrasında Türkiye yardım için seferber olmuştu.

Saadet Partisi de Genel Merkezin koordinesinde tüm teşkilatlarıyla deprem bölgelerinde yardımları ilk olarak organize eden ekipler arasında yer almıştı.

Saadet Partisi teşkilatı, Malatya’da deprem bölgesinde kurulan çadırda o an için acil ihtiyaç olan sıcak yemek ikramında bulunarak yardım çalışmalarına destek olmuştu.

AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın’ın seçim çalışmalarında Saadet Partisi’nin yardım çalışmalarını konu edinerek vatandaşları etkilemeye çalışması ters tepti.

Taşkın’ın haddini aşan bir şekilde, “Birileri iki çadır kurarak çorba dağıtıp yapılanları da vatandaşların gözüne gözüne sokmaya çalışarak devlet nerede derken, devlet kısa sürede 80 bin çadır ile 40 bin konteyneri vatandaşların hizmetine sunarak günübirlik ise 400 bin vatandaşımıza aş sağladı. Devletimiz, bugün toplamda 127 bin konteynerde yaşayan vatandaşlarımıza her türlü desteğini de sürdürmektedir” ifadelerine Saadet Partisi Battalgazi Belediye Başkan Adayı Mikail Polat, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yardım Çalışmalarını Küçümsemek Ucuz Siyasettir

Tüm Türkiye’nin yaralar sarmak, acıları paylaşmak için 7’den 70’e karınca kararınca elindeki imkanlar çerçevesinde seferber olduğu yardımların küçümsenmesine tepki gösteren Polat, “Devletin İmkanlarını kendi imkanları gibi göstermek isteyenlere diyoruzki; Devletimiz sahadaydı evet ama siz neredeydiniz biz bunu soruyoruz.

Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu

Afetin ilk gününden itibaren tüm imkanları ile sahada olan Saadet Partisi teşkilatlarımızın yardım çalışmalarını küçümsemek tam anlamıyla ucuz siyasettir. Teşkilatımız hiç bir zaman reklam yapma ihtiyacı duymamıştır. Zira biz ne yapıyorsak Allah Rızası için yapıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Musa özyürek