İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun CNN International’e verdiği röportajdaki ifadelerine yönelik itirazlar sürerken bir tepki de Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı’dan geldi. 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Çalışkan: "Hatay'ın Mevcut Potansiyeli Değerlendirilemiyor" Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Çalışkan: "Hatay'ın Mevcut Potansiyeli Değerlendirilemiyor"

Hamas’a “terör örgütü” yakıştırması yapan İmamoğlu’na cevaben Hamas’ın Filistin halkının savunucusu olduğunu ifade eden Yazıcı, İmamoğlu’nun kullandığı sözleri İstanbul adına reddettiğini ifade etti. 

Yazıcı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Hamas’ın Filistin halkının savunucusu olduğu dışındaki tüm yorumlar İsrail’e destek niteliğindedir. İBB Başkanı Sayın İmamoğlu’nun uluslararası basına verdiği demeçte, Hamas’ı terör kelimesiyle ifade etmesi son derece yanlıştır. Bu ifadeyi İstanbul’umuz adına reddediyorum. İsrail, Filistin topraklarını işgal etmiştir, Hamas ise bu işgali kabullenmeyen, vatan savunması yapan ve bu uğurda binlerce şehit veren onurlu bir mücadelenin adıdır. İsrail’in kendi soykırımına gerekçe olarak dünyaya gösterdiği görüntüler yalandır.  İsrail’in ipiyle kuyuya inilmez. İsrail’e güven olmaz. İsrail dünyanın en yalancı ve uslanmaz terör devletidir. Hamas; Filistin’de, Kudüs’te ve Gazze’de onurumuzdur.”
 

Editör: Musa özyürek