Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, depremden etkilenen vatandaşların yemek ihtiyacını karşılayabilmek için Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da aşevi kurdu.

Hayırseverlerin desteği ile 3 ilde kurulan çadır aşevlerinde günlük 40 bin kişiye sıcak yemek ikramı yapılacak.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, depremin olduğu ilk günden itibaren bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve ihtiyaçların karşılanması noktasında gayret gösterdiklerini söyledi.

İstanbul’a gelen depremzede ailelerin barınma başta olmak üzere diğer ihtiyaçlarını ilçe teşkilatlarının destekleriyle karşılamaya çalıştıklarını belirten Yazıcı, “Yaptığımız inceleme ve temaslarda deprem bölgelerindeki acil ihtiyaçlardan birisinin de sıcak yemek hizmeti olduğunu belirledik. Bu kapsamda Hatay’da 480 metrekare kapalı çadırda günlük 10 bin kişiye, Kahramanmaraş’ta 240 metre kare kapalı çadırda günlük 10 bin kişiye ve Adıyaman’da 1240 metrekare kapalı çadırda günlük 20 bin kişiye olmak üzere toplamda 3 ilde 40 bin kişiye günlük sıcak yemek hizmeti vermiş olacağız. Hayırseverlerimizden ve emeği geçenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yazıcı'dan Ekrem İmamoğlu'na Hamas Tepkisi Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yazıcı'dan Ekrem İmamoğlu'na Hamas Tepkisi

Yazıcı, Saadet Partisi olarak her zaman mazlum ve mağdurun yanında olduklarını, bu günde yardıma en çok ihtiyacı olan depremzede vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında tüm imkanları seferber ettiklerini vurguladı.

Editör: Saadet Gündem