Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı Şubat Ayı İl Divan Toplantısı Genel İdare Kurulu Üyemiz Hasan Uzun’un katılımıyla il başkanlığı salonunda gerçekleştirdi.

Toplantı, vefatının seneyi devriyesi sebebiyle Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve 11 ilde meydana gelen deprem felaketi dolayısıyla hayatını kaybeden vatandaşların ruhları için okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Gerçek Belediyecilik Milli Görüş Belediyeciliğidir Gerçek Belediyecilik Milli Görüş Belediyeciliğidir

Divan Kurulu; Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, İl Teşkilat Başkanı Mehmet Arıcıoğlu ve Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Burak Uzun’dan oluşan toplantıya Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, İl Müfettişi Sait Eksilmez ve çok sayıda partili katılım sağladı.

Toplantıda konuşan GİK Üyesi Uzun, “Önümüzdeki seçimlerde Millet İttifakı seçimi kazanacak, üstelik 50+1’le değil 60+1’le inşallah. Bilge Başkanımız Temel Karamollaoğlu da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak ve en büyük zaferleri hep birlikte yaşayacağız.” diyen Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, “Yıllarca Büyük Ortadoğu Projesi’ni Erbakan hocamız da biz de anlattık. Ama BOP Eş Başkanı olan yüzde 51’lerin söyledikleri duyuldu bizim yüzde 1’imiz duyulmadı. Artık Millet İttifakı ile bu projeyi durdurmak ya da en kötü ihtimalle geciktirmek için bir fırsatımız oldu. Hatay’da oynanmaya başlayan demografik oyunlar da Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir parçasıdır. Ülkemiz üzerindeki emellerini gerçekleştiremeyecekler inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Deprem felaketine değinen Uzun, “Evet, büyük bir felaket yaşadık. İnsanlarımız o binaların altında can verdiler, soğukta günlerce can çekiştiler. Çok zor bir durum. Allah bir daha bize böyle felaket yaşatmasın. Burada özellikle Kadın Kollarımıza teşekkür ediyorum. Deprem bölgesindeki kardeşlerimize yardım toplamak ve gıda maddesi ulaştırmak için canla başla çalıştılar. İnşallah bütün yaralarımızı bir an önce saracağız ve yeniden büyük Türkiye olma yolunda hep birlikte yürüyeceğiz.” dedi.

Deprem felaketine değinen İl Başkanı Muhammet Kaçar da, “Çok zor ve acı günler yaşadık. Kahramanmaraş ve Hatay merkezli gerçekleşen deprem felaketleri sadece 11 şehrimizi değil tüm ülkemizi etkiledi ve bizi derinden yaraladı. Saadet Partisi olarak bu yaraların sarılması için ilk günden bölgede çalışmalarımızı başlattık. Özellikle Rize’de Milli Görüş kuruluşlarımız Cansuyu Yardımlaşma Derneği, Evrensel Hafızlar Derneği, Anadolu Gençlik Derneği ve Din-Bir-Der’in Rize Şube Başkanlıkları, bizlerin de katkısıyla doğrudan deprem bölgelerine gidip topladığımız ihtiyaç maddelerini dağıttılar ve dağıtmaya da devam ediyorlar. Üçüncü seferlerini gerçekleştiren arkadaşlarımız dün gece Rize’ye dönüş yaptılar. Allah kendilerinden ve yardımlarını esirgemeyen necip Rize halkından razı olsun. Bu vesile ile bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa ve geride kalan depremzede kardeşlerimize de sabır diliyoruz.” şeklinde konuştu.

s1 (1)-1s3 (1)-1s4 (1)-1s2 (1)-1s5 (1)-1s6 (1)-1

Editör: Musa özyürek