Saadet Partisi Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Bülent Kaya, “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir iktidar 2 ayda eskimemiş, 2 ayda umut olmaktan çıkmamıştır. Bir parti seçildiğinde vatandaş bir yürüyüşünü izleyelim deyip umut besler ama bu iktidar daha 2 ayda yaptıkları icraatlarla artık birlikte yürünemeyecek bir iktidar olduklarını gösterdiler” dedi.

Rize İl Başkanlığımızın Temmuz Ayı İl Divan Toplantısı Grup Başkanvekilimiz ve İstanbul Milletvekilimiz Bülent Kaya, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, Divan Yönetimi Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Salih Uzun, İl Teşkilat Başkanı Mehmet Arıcıoğlu ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender ve çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti

Konuşmasına fıkrayla başlayan Grup Başkan Vekilimiz ve Milletvekilimiz Kaya şunları söyledi: “Temel doktora gitmiş hastayım demiş, doktor da sağlamsın bir şeyin yok demiş. Tekrar gitmiş, sen inanmıyorsun ama hastayım demiş. Doktor yine senin bir şeyin yok, git demiş. O zaman demiş Temel, mezar taşıma yazın, hastayım hastayım dedim inanmadınız şimdi ne oldu diye. Biz de öyle dedik. Ekonomi kötü, döviz fırlayacak, bakın bunlar zamları erteliyor dedik inanmadınız. Şimdi ne oldu? Bunu AK Partililer de görüyor ve isyan ediyorlar. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir iktidar 2 ayda eskimemiş, 2 ayda umut olmaktan çıkmamıştır. Bir parti seçildiğinde vatandaş bir yürüyüşünü izleyelim deyip umut besler ama bu iktidar daha 2 ayda yaptıkları icraatlarla artık birlikte yürünemeyecek bir iktidar olduklarını gösterdiler.” diyen Kaya, “Daha dün dünya lideri olarak kendini lanse eden Sayın Erdoğan adeta Medine dilencisi gibi Körfez ülkelerinde para ararken görüyoruz. Biz D-8 ile yeni bir dünya kurmak için ülke ülke gezen bir başbakan olan Erbakan’a sahipken, şimdiki iktidar körfez ülkelerinden para dilenen bir Cumhurbaşkanına sahip. Aramızdaki fark budur.

ESAS ZAMLAR MART 2024’te SONRA BAŞLAYACAK

Eskiden emekliye verilen ikramiye bir asgari ücret kadardı, artık 2 bin lira gibi asgari ücretin altı da biri rakamına geriledi. Emeklilere artış yapılmamasının en büyük nedeni yapılacak zammın da iki ay içinde eriyecek olması. Muhtemelen zammı ocak ayında verecek ki bir seçimde daha kazanmayı hedeflesin. Yani iktidar için önemli olan vatandaşın refahı değil seçimin sonucu. Emin olun esas zamlar Mart 2024’ten sonra başlayacak. ‘Şu seçim bir geçse de kurtulsak’ diyor Mehmet Şimşek, çünkü para yok ve seçim için yapamayacakları şeyleri yapmaya çalışacaklar.”

s5-1s4-2s3-3s1-4s2-2s6-1

Editör: Musa özyürek