Genel İdare Kurulu Üyemiz Fesih Bozan, Batman İl Başkanlığımızın Divan Toplantısına katıldı.
İsveç’in, ırkçı siyasetçi Rasmus Paludan'ın Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmasına izin vermesini şiddetle kınadığını ve lanetlediğini ifade eden Bozan, “Bu bir nefret suçudur, tahriktir ve bir yerlere hizmettir. Özgürlük maskesi altında değil Kuranı Kerime, hiçbir dinin kutsalına böyle bir saldırının yapılması kabul edilemez. Bununla beraber şunu da hatırlatmak isterim ki, Kur’an-ı Kerim’in yakılmasına karşı çıkanların, Kur’an-ı Kerim’in emir ve yasaklarının çiğnenmesine de karşı çıkmaları gerekiyor. Çünkü Kur’an-ı Kerim sadece hürmet edilen ve okunan bir kitap değil aynı zamanda anlaşılması ve yaşanması gereken bir kitaptır. Örneğin Kur’an-ı Kerim’in yasakladığı haksızlık, zülüm, adaletsizlik, faiz, kul hakkı yemek, yolsuzluk, rüşvet, torpil, adam kayırma, ırkçılık… Bu konularda neredeyiz?” diyerek tepkisini dile getirdi.
Türkiye’nin işsizlik, hayat pahalılığı, tarım ve hayvancılık dahil her alanda dışa bağımlı hale geldiğini ifade eden Bozan, “Vatandaşlar olarak çok zor bir süreç yaşıyoruz. Bu bir kader değil deprem veya tsunami gibi olağan üstü bir doğa olayı değil. Bu tamamıyla 20 yıldır ülkeyi tek başına yöneten AKP iktidarı ve Cumhur İttifakı bileşenlerinin beceriksizliği, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak, 20 yıldır ülkeyi yöneten Erdoğan’ın iş bilmezliğidir. Erdoğan, özelikle son 4 yılda, ortak akıl ve istişareden koparak işi ehliyet ve liyakate göre değil, itaat ölçüsüne göre vermek suretiyle, siz bu kardeşinize yetkiyi verin ve ülkeyi uçurma sözüne vatandaş tam yetki vermiş ama maalesef ülkeyi yere çakmıştır. Yıllardır kendisi ve kabinesi vatandaşın refahı ve ülkenin ekonomisi için verdiği vaatlerin sözlerin hiç birini yerine getirememiştir. 2011 yılında açıkladıkları, ülkenin 100. yılında 2023 vizyon programında;  milli gelir 2 trilyon olacaktı, 2022 de 806 milyar oldu. Kişi başı milli gelir 25 bin dolar olacaktı, 2022 de 9.961 dolar oldu. İhracat 500 milyar dolar olacaktı, 254 milyar dolar oldu. İşsizlik % 5 olacaktı 2022 de % 11 oldu. Enflasyon 2011’de % 10’du şimdi % 64 denilse de, gerçekte enflasyon % 200-300 oldu. GAP- DAP- KOP bitecek ve Türkiye Dünyanın tarım üssü olacaktı olmadı. Ve daha yüzlerce söz ve vaatler… Hiçbir tanesini yerine getirmediler” şeklinde konuştu.

Sanki şimdiye kadar muhalefette olan bir partiymiş gibi halen vatandaştan 2023 seçimleri için hiç yüzleri kızarmadan oy ve yetki istediklerini dile getiren Bozan, şöyle devam etti:
“Denenmişi bir daha denemeye gerek var mı? 20 yıldır tek başınıza iktidar değil misiniz? Yapsaydınız ya? Elinizde tutan mı vardı? Ellerinden tutan yoktu ama beceriksizdirler, işi bilmiyorlar, işin ehli değiller, bütün rakam ve veriler ortada. Onların bildikleri en iyi iş, algı oluşturmaktır. Yolsuzluk, rüşvet, adam kayırma, kanma ve kandırmadır. Ülkenin değerlerini fabrikalarını satmaktır. İsraf, savurganlık ve ülkenin kaynaklarını yandaşa peşkeş çekmektir.  Ülkeyi ve vatandaşı: Borç-faiz-enflasyon-döviz-ithalat bataklığına batırmaktır. Tarım ve hayvancılığı bitirmektir. Evet anladıkları en iyi işler bunlardır.  Bunu ülkenin her tarafında yaptıkları gibi Batmanda da yapmaktadırlar. Türkiye’nin önemli ovalarından biri olan ve koruma altında olan Batman Ovasında normal şartlarda tarım dışı faaliyetlere izin verilmemesi gerekir. Buna rağmen şehrin imar açısından genişlemesi ve sanayileşmesi, şehrin en verimli tarım arazilerinin bulunduğu yönde gerçekleşmiştir.”
Bozan ve İl Başkanımız Mustafa Yıldız daha sonra Balpınar Beldesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yazıcı'dan Ekrem İmamoğlu'na Hamas Tepkisi Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Yazıcı'dan Ekrem İmamoğlu'na Hamas Tepkisi

f187d802-b2df-49b0-b46a-dbccba18d8efde6db976-3d90-4a34-991d-086e4b26ab16d206a0d2-4ee6-4b88-9108-de1c466332baIMG_0124

Editör: Saadet Gündem