Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyemiz Fesih Bozan, Hasan Saklanan'ın Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu Genel Merkez Başkanlık Divanı Üyemiz Fesih Bozan, Hasan Saklanan'ın Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

Genel İdare Kurulu (GİK) Üyelerimiz Fesih Bozan ve Muhittin Aytunç, Saadet Sahada çalışması kapsamında Bitlis Merkez ve ilçelerinde basın mensupları ve STK temsilcileri ile bir araya gelip esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Bozan, düzenlediği basın toplantısında ülke olarak, siyasi, ekonomik, işsizlik, hayat pahalılığı, kutuplaşma, dış politika, tarım, hayvancılık, sağlık, eğitim, adalet mekanizmasında, kısacası her alanda ciddi sıkıntılar yaşandığını söyledi.

Bu sıkıntıların temel sebebinin de AK Parti iktidarının iş bilmezliği ve beceriksizliği olduğunu dile getiren Bozan, “Bunu bütün Türkiye’de yaptığı gibi Bitlis’te de görmek mümkündür. 81 il ve 922 ilçede sahadayız vatandaşımızı dinliyor sorunlarını sıkıntılarını yerinde tespit ediyoruz. Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde Bitlis’te yaşanan ciddi bir sıkıntıyı dile getirdiler. Bu sorunların çözümünün Saadet Partisi iktidarında olduğunu artık vatandaşlarımız da biliyor” şeklinde konuştu.

Türkiye genelinde işsizliğin rekor seviyeye yükseldiğine dikkati çeken Bozan, “Üniversite Mezunu 3 gençten biri işsiz. Geçlerimiz işsiz ve umutsuz,  gelecek için bir umutları yok. İş bulamadıkları için evlenemiyor, iş umuduyla batı illerine gitmek zorunda kalıyorlar. Ve maalesef gençlerimiz arasında uyuşturucu hızla yayılıyor.” ifadelerine yer verdi.

GİK üyelerimiz ve teşkilat üyelerimiz toplantının ardından Ahlat, Adilcevaz, Hizan, Mutki, Güroymak ilçelerini ziyaret ederek vatandaşları dinledi.

Editör: Saadet Gündem