Millet İttifakı Rize Milletvekili Adaylarları Köksal Toptan ve Muhammet Yıldız merkez pazar yerindeki pazarcıları ve vatandaşları ziyaret ederek sıkıntılarını dinleyip çözüm yollarını anlattı.

Pazarcıların yeni pazar yeri ihtiyaçlarını dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Köksal Toptan, “Burada bir eksiklik var. Yıllardır pazarcılar dile getirmesine rağmen yetkililer kulak vermiyorlar. Bizim bu konuda projelerimiz var. Öncelikle pazarcılara, yeri çamur olmayan, üstü kapalı, daha modern bir Pazar yeri alanı kurulması için çalışacağız” dedi.

Hizan Belediye Başkan Adayımız Cemberi Malak'tan 1500 Kişilik İftar Hizan Belediye Başkan Adayımız Cemberi Malak'tan 1500 Kişilik İftar

Ekonomik sıkıntılara değinen Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayı Muhammet Yıldız da, “Sürekli şahlanmaktan bahsediyorlardı, en sonunda şahlandırdılar ama sebze ve meyve fiyatlarını şahlandırdılar. İnsanlar, canları bir şey çekmesin diye pazar yerine çocuklarını yanlarına almadan gelmeye çalışıyorlar. Temel gıdaları bile lüks haline getirmek bu millete ihanet değil de nedir? Yem, gübre, mazot ve çeşitli birçok maliyet üreticiyi sıkıntılı bir duruma getirdiği için tarım ülkesi olmaktan çıktık. Tüketimi değil üretimi destekleyeceğiz. Pazarcının da vatandaşın da enflasyon altında ezilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu bizim halkımıza karşı vazifemizdir.” şeklinde konuştu.

s3 (3)s1 (3)s2 (3)s4 (3)s5 (3)s8 (1)-1s10s6 (3)s7 (1)-1s11s13s12s15s14s16

Editör: Musa özyürek