Genel Merkezimiz STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından yürütülen “Saadet Sahada” çalışması kapsamında parti üyelerimiz Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Fikret Güzeller, Türkiye çapında tüm il ve ilçelerde ‘Halkla İlişkiler Taramaları’ şeklinde planlanan programla, partiyi daha geniş kitlelere ulaştırmak ve başarı çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu kapsamda İzmir’e yönelik tarama programını, hafta sonu gerçekleştireceklerini belirten Güzeller, “Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri öncülüğünde oluşturulan 20 ayrı ekiple, İzmir’in tüm ilçeleri ziyaret edilecek. Ekiplere; il yönetim kurulu üyeleri, çalışma yapılan ilçenin teşkilat yönetimleri, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri eşlik edecek. Program boyunca işyeri, sanayi, pazaryeri, esnaf, mesleki kuruluş, spor kulübü, huzurevi, sendika, dernek, hastane ve öğrenci evi ziyaretlerinin yanı sıra, teşkilat buluşmaları da düzenlenecek. Tarama çalışması ile parti mesajlarını toplumun tüm kesimlerine iletmek ve saha etkinliklerinin verimini artırmayı amaçlıyoruz. İzmir’i karış karış dolaşacağız” şeklinde konuştu.

Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezası kararına da değinen Güzeller, “Milletin iradesi ile seçilen bir belediye başkanının aldığı ceza kamuoyu vicdanında yara açmıştır. İstanbul seçimlerinin yenilenmesinde alınan karar nasıl milletin aklı ve gönünde tasvip görmeyip, sandıklarda iktidara cevap olarak döndü ise, gelecekte de olacak budur. Dünden bugüne, adalet mekanizmasına kişisel ve siyasi hesaplarla müdahale edenler mutlaka ve mutlaka kaybetmişlerdir, eğer böyle bir müdahale varsa, buna müdahil olanlar şüphesiz kaybedeceklerdir.” ifadelerine yer verdi.

İktidar zenginin Robinhood'u oldu

Enflasyonun maaşları erittiğini vurgulayan Güzeller, “İşçi, memur, emekli ekonomik krizin sonuçları altında yokluk ve sıkıntı çekerken, samimi ve inanılır olmayan enflasyon rakamlarının maaş artışlarında temel olarak alınması yoksullukla mücadele eden kesimler için yeni bir kayıp olarak ortaya çıkmaktadır. Diğer bir deyişle iktidar zenginin Robinhood'u olmuştur. Fakirden alıp zengine vermektedir. Çiftçi üretim maliyetlerinden dolayı mağdur. Zarar eden çiftçi topraktan ve üretimden uzaklaştı. İcra takipleri ve borçlarını ödeyemeyen köylü sahipsiz.” diye konuştu.

Sadakat lidere değil, millete olmalıdır

Saadet iktidarında kadroların ehliyet ve liyakat ilkelerine uygun olarak seçileceğini kaydeden Saadet Partili Güzeller, sözlerini şöyle tamamladı:

Saadet Partisi Filistin İçin Meydanlara İndi! "İsrail’e Karşı B.O.P’a Dur De” Eylemi Saadet Partisi Filistin İçin Meydanlara İndi! "İsrail’e Karşı B.O.P’a Dur De” Eylemi

“Bu süreçte din, mezhep, inanç kültür, köken ve benzeri ayırımlar yapılmayacaktır. Bizde sadakat lidere değil, sadakat devlet ve millete olacaktır. Sadakatte sınırlarımız hukuk, ahlak ve vicdan ile toplumsal değerler olacaktır. Artık Millet boş vaatleri dinlemekten yoruldu; Vaatler gerçekleşmez ise hikâyedir. Bu iktidarın heybesinde çok hikâye var. Millet bu dönemde iktidarı emekli edecektir.”

IMG_4160-1

Editör: Saadet Gündem