Genel Sekreterimiz ve Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan, STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımız tarafından yürütülen “Millet-Vekili Buluşması” programı kapsamında, Yozgat’ta sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Erbakan Hocamız İsrail ile Anlaşmalar Yaptı mı? İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya Açıkladı! Erbakan Hocamız İsrail ile Anlaşmalar Yaptı mı? İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya Açıkladı!

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Doğan, şunları söyledi:

Siyasetin kalbi olan, meclisin açılmasına 10 günümüz kaldı. Biz de Saadet Partisi milletvekili, milletvekilleri olarak meclisimiz özellikle açılmadan önce istedik ki 81 ilimizi ziyaret edelim sorunları, sıkıntıları, beklentileri yerinde görelim bir araya gelelim istedik. 81 ili ziyaret etmiş olan bütün milletvekillerimizle beraber gördüklerimiz ve dinlediklerimiz çerçevesinde de Meclis açıldıktan sonra yol haritamızı inşallah belirlemiş olacağız. Siyasette kutuplaşma zirve yaptığı bir dönemde farklı dünya görüşlerine sahip, farklı siyasi anlayışlarına sahip 6 siyasi parti Türkiye için bir araya gelmeyi başardı ki ben gelecek nesle bunun bırakabileceğimiz en değerli miras olduğuna inanıyorum. Bunun ne anlama geldiğini belki de önümüzdeki yıllarda insanımız da daha iyi anlayacak ve onun üzerine de ciddi manada makaleler de yazılacağını düşünüyorum. Bu seçimde 65 milyon insanımıza tercihleri soruldu. Yaklaşık 55 milyon insanımız da tercihini ifade etti. Biz de 5 yıl boyunca bu tercihlerin sonucunu hep yaşayacağız inşallah. Ama henüz seçimin sıcaklığı bile geçmeden öyle şeyler yaşadık ki tabiri caizse Türkiye olarak zam yağmuruna tutulduk. Bu zam yağmuruna tutulduktan sonra AK Parti'ye oy veren insanlarımızla başta ciddi manada endişeleri zirve yaptı. Aslında bu 4 ay içerisinde yaşadığımız her şey Millet İttifakı'nın seçim öncesinde dikkat çektiği hususlarda ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu.

Gençlerimiz Yozgat’ta Yaşamak İstemiyor

Yozgat’ın 5 bin yılık tarihi var. Yozgat Türkiye'nin tahıl ambarı olarak bilinirdi. Tahıl ambarı olarak bilinen 3-5 ilinden birisiydi. Ama şu anda Yozgatlı gençlerimiz Yozgat'ta yaşamak istemiyorlar. Yozgat üzerine hayal kuramıyorlar. Fırsatını buldukları anda Yozgat'ı terk etmek istiyorlar. Ben Tokatlı olduğum için gönül rahatlığıyla söylüyorum. Tokat'ımızda, Sivas'ımızda, Yozgat'ımızda 1960 yılındaki nüfusumuz, 2023 yılında aynı ile devam ediyor. Böyle bir şey olabilir mi? Yozgat'ın 1960 yılında nüfuslu da 400 bindi. Şu anda da 416 bin nereye gitti bu insanlarımız. Hepsi Ankara'da, İstanbul'da, Türkiye'nin muhtelif yerlerindeler. Şu anda resmi verilere göre Türkiye'de yaşayan Yozgatlı sayısı 1 milyon 2 bin. Yani üçte biri Yozgat'ta yaşıyor. Üçte ikisi Yozgat dışında. Ankara'da Yozgat büyüklüğünde Yozgatlılar var. Yani bunlar Yozgat'ta öylesine rahat, öylesine çok para kazandılar da biz bu parayı keyfiyle Yozgat'ta harcayamayız. Gidelim Ankara'da harcayalım diye mi terk ettiler? İstanbul'da harcayalım diye mi terk ettiler? Duyurmak istemedikleri için gitmek zorunda kaldılar. Ama bu böyle olmaz. İllerimizi kendi iklimlerine, kendi coğrafyalarına, kendi imkânlarına uygun bir şekilde geliştirmek mecburiyetindeyiz. Yoksa Türkiye'deki bütün insanları biz Ankara'ya yığarsak, İstanbul'a yığarsak yaşanmaz bir şehir haline getiririz, Ülke haline getiririz.”
Doğan, program kapsamında, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, teşkilat büyüklerimizden Derviş Tavşancıoğlu, tedavisi süren teşkilat mensubumuz Kazım Erkoç, Yozgat’ın manevi mimarlarından Ahmet Şevki Ergin Efendinin torunu ile AŞK Vakfı’nı da ziyaret etti. Ayrıca geçtiğimiz günlerde trafik kazasında hayatını kaybeden Nazik Nur İbiş'in ailesine taziyede bulundu.F6klaNCXgAABYM5F6klaNAWoAALnVpF6klaM8WwAAMiIPF6kL0xVWcAEMl1KF6kADOrXMAAdaGMF6kADOpXYAUXNGhF6kADOpXYAgnqYuF6kADOmXYAI2sA9F6k4JxyXYAA8FYrF6k4JxjXwAAVmg9F6k4JxcWAAAhQSGF6jxvEOXwAAZG6uF6jxvEJXEAAOYHiF6jxvEJXAAADJmr

Editör: Musa özyürek