Genel Sekreterimiz ve Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan, STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımız tarafından yürütülen “Millet-Vekili Buluşması” programı kapsamında Bolu’da iş insanları, esnaf, vatandaşlar ve teşkilat büyüklerimizi ziyaret ederek basın mensupları ile bir araya geldi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Doğan, şunları söyledi:

“15-20 gün sonra meclisimiz açılmış olacak. Bizde meclisimiz açılmadan önce Saadet Partisi milletvekilleri olarak Türkiye'de bütün illerimizi ziyaret edip hem şehirlerimizi yerinde görelim hem insanlarımızı dinleyelim hem de bir taraftan teşkilat mensuplarımızla bir araya gelip önümüzdeki sürecin yol haritasını daha da netleştirelim istedik.

Sorunlar Kontrolden Çıktı

Biliyorsunuz, 3.5- 4 ay önce bir seçim yaşadık ki bu seçim üzerine daha çok şeyler yazılacak, çok şeyler konuşulacak çünkü benim şahsi kanaatim belki de Türk siyasi tarihinin en önemli seçimlerinden birisiydi. En kritik seçimlerinden birisiydi. Bu seçimi hep beraber zaten yaşadık. Akabinde 3.5 – 4 ay geçtiği halde belki de 4-5 yıl da yaşamadığımız her şeyi bu boyutta yaşamış olduk. Yani 3.5 aya baktığımız zaman, bu seçimin seçim öncesinde Millet İttifakı tarafından neden çok ciddiye alındığı neden çok ciddi noktalara temas ettiğini, neden altı partinin bir araya geldiğini göstermesi bakımından aslında izaha gerek kalmayacak kadar net olarak bütün insanlarımız ciddi manada yaşadı. Çok büyük sorunlarımız var. Çok büyük sıkıntılarımız var ama tabii ki bazı arkadaşlar, bazı siyasiler özellikle iktidar mensupları şunu söyleyebilirler, ‘tamam başkanım sorunlarımız var ama bu yeni değil ki yani bugün sorunlarımızın olduğu gibi dünde sorunlarımız vardı. Yarın da sorunlarımız olacak' bu doğru. Gerçekten dünde sorunlarımız vardı, bugünde sorunlarımız var, yarında sorunlarımız olacak ama bizim özellikle dikkat çektiğimiz husus şu; bugün ki sorunlarımızın bir farkı var. Bunu anlamak zorundayız. Bunu görmek zorundayız. Anlamayıp, görmediğimiz takdirde inanın son iyi olmayacak. İlk defa Türkiye'de var olan sorunlar kontrolden çıkmış vaziyette. Bugün sorunlarımız iktidarın kontrolü altında değil. Yönetimin kontrolü altında değil. Şunu unutmayalım ki sorun sadece sorundur ama kontrolden çıkmış sorun büyük bir tehdittir. Büyük bir tehlikedir. Felakete açılan kapıdır.

Ülkemizin Her Noktasında Sorunlar Var

Bunun neden böyle ifade edildiğini söylemeye gerek kalmadı çünkü henüz seçimden ayrıldıktan sonra her şeye yüzlerce, kimisine yüzde yüz kimisine yüzde iki yüz zamlar geldi. İnsanlar nefes alamayacak hale geldi. İnsanlar mutsuz, insanlarımız huzursuz. İnsanlarımız geleceğe dair şüpheyle bakıyorlar. Korkuyla bakıyorlar. Endişeyle bakıyorlar. Bu sorunlar yaşanırken iktidarın ilk tavrı şu oluyor, sorunu görmemezlikten gelmek, birinci adım bu. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir sorun görmemezlikten gelindiği için küsüp de yok olmuyor ki. Sorun varsa vardır. Bugün olduğu gibi esnafımızın sorunu var, iş adamlarının sorunu var, kadınlarımızın sorunu var, gençlerimizin sorunu var, ülkemizin her noktasında sorunlar var. Sorunlar görmemezlikten gelinemeyecek kadar büyüdüğü zaman iktidar ikinci adımı atıyor. Nedir o? Hemen suçu başkasına atmak. Aslında bugün yaşadığımız sorunların hepsinin ana nedeni seçimden önce Millet İttifakı'nın vaatleriydi. Onlar öyle büyük taahhütlerde bulundular ki biz baktık seçimi kaybedeceğiz bizde aynı taahhütleri yapmak zorunda kaldık bugünde onun ceremesini yaşıyoruz gibi böyle komedi içeren topu taca atmaya yönelik cümlelerde bulunuyorlar. Bu da olmayınca üçüncü adım artık kaçacakları nokta kalmayınca sorunlarla baş başa kalmayınca bütün milletin ezberlediği öğrendiği beş adımı atıyorlar. Bu hiç değişmiyor. Bu değişmediği sürece ülkede değişmiyor. Ekonomide bir sıkıntı mı var, bir sorun mu var AK Parti'nin meşhur beş adımı: 1- zam yapmak, 2- vergileri çoğaltmak, 3- borç almak, 4- para basmak, 5- özelleştirme yapmak.”

Doğan, program kapsamında teşkikat üyelerimizle de bir araya gelerek yerel seçimler öncesinde değerlendirmelerde bulundu.

mesut doğan bolu (14)mesut doğan bolu (13)mesut doğan bolu (12)mesut doğan bolu (11)mesut doğan bolu (10)mesut doğan bolu (9)mesut doğan bolu (8)mesut doğan bolu (7)mesut doğan bolu (6)mesut doğan bolu (5)mesut doğan bolu (4)mesut doğan bolu (3)mesut doğan bolu (2)mesut doğan bolu (1)


 

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "TBMM, Gazze İçin Topyekun Harekete Geçmelidir" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "TBMM, Gazze İçin Topyekun Harekete Geçmelidir"

Editör: Saadet Gündem