Genel Sekreterimiz ve Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan, STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımız tarafından yürütülen “Millet-Vekili Buluşması” programı kapsamında, Sivas’ta sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

1 Ekim'de Meclis açılmadan önce Saadet Partisi milletvekilleri olarak 81 ili dolaşarak sorunları tespit edip Meclis’te çözüm aramak istediklerini belirten Doğan, şunları söyledi:

Bir ülke için en değerli şey birlik ve beraberliğimizdir ve biz bir umut olarak bu ülkede gerektiğinde farklı dünya görüşlerine sahip, farklı siyasi zihniyete sahip partilerin bir araya gelebileceğini gösterdik ve biz bundan memnunuz. Hala o günkü duruşumuzun sonuna kadar elhamdülillah arkasındayız.  

Zam Yağmuruna Tutuluyoruz

Adeta ülke olarak zam yağmuruna tutuluyoruz. Seçim öncesi meydanlarda ‘Biz talimatı Allah'tan alıyoruz’ diyenler faizi tabiri caizse zirve yaptırdılar. Seçim öncesi sırf seçimi kazanabilmek için Türkiye'nin her yerinde petrol bulduğunu söyleyenler yakıtlara yüzde 100 zam  yaptılar. Bildiğimiz bir gerçek var. Türkiye olarak 81 ilin, 973 ilçenin her noktasında büyük sorunlarımız var, büyük sıkıntılarımız var, dertlerimiz var. Bunun saklanması mümkün değil, bunu görmemek mümkün değil. Bazı arkadaşlar ‘Başkanım evet kabul ediyoruz. Bugün sorumlarımız var ama bu sorunlar sadece bugüne ait değil, dün de sorunlarımız vardı. Bugün de sorunlarımız var, yarın da sorunlarımız var’ diyebilirler. Haklıdırlar ama şahsi kanaatim şudur ki bugünkü var olan sorunlarımızın dünkü sorunlardan çok önemli bir farkı var. Nedir bu fark? Sorunlarımız kontrolden çıkmış vaziyette. İktidarın kontrolünde değil artık sorunlar. Kontrolden çıkmış sorun büyük bir tehlikedir ve şimdi biz hep beraber yaşıyoruz. Sosyal hayattaki sorunları kontrol edemeyen bir iktidar var, dış politikadaki sorunları kontrol edemeyen bir iktidar var şu anda ve bunun bedelini 85 milyon olarak ödüyoruz ve ödemekle de bitmeyecek gibi geliyor.”

F6nmRMFWAAAESP0F6nmRMDXsAAgohnF6nmRMBWIAANnyMF6nmRL8WkAA5Ctq

İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti

Editör: Musa özyürek