Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ersan Bilgin, tarihi, turistik ve tarımsal öneme sahip Finike-Demre yolundaki virajların Saadet Partisi belediyeciliğinde ortadan kaldırılacağını açıkladı.

Finike ve Demre arasında 28 kilometrelik mesafede 112 virajın bulunduğunu ve bu durumun çiftçileri ve bölgeye ulaşmak isteyen turistleri ciddi anlamda zorladığını ifade eden Bilgin, yıllardır siyasilerin söz verdiği halde yapmadığı yolu 31 Mart Yerel Seçimlerinde belediye başkanı olması halinde kendilerinin yapacağını ifade etti.

Bölgedeki durumu çektiği bir video ile anlatan Bilgin, şunları söyledi;

Antalya Milletvekilimiz Kılıç: "Memur ve Emekliye Düşük Zam Yapmak İçin Ürünlere Yapılacak Zamlar Temmuz'a Ertelendi!" Antalya Milletvekilimiz Kılıç: "Memur ve Emekliye Düşük Zam Yapmak İçin Ürünlere Yapılacak Zamlar Temmuz'a Ertelendi!"

“Burası Finike’yi Demre’ye bağlayan çok güzel bir sahil yolu. Tarım ve turizm noktasında önemli bir geçit. Ancak bu yolda Finike’den Demre’ye kadar 28 kilometrelik mesafede 112 tane viraj var. Demre’de üretim yapan çiftçimiz, seracımız ürünlerini Antalya’ya, Anadolu’ya götürürken zorlanıyor. Bu kıvrım kıvrım 112 tane virajdan kamyonlarımız, kamyonetlerimiz, TIR’larımız zorlanıyor. Yıllardır konuşulur bu çilenin bitmesi için yıllardır gündeme getirir siyasilerimiz. Biz çevreye, doğaya, kurda, kuşa, ağaçlara zarar vermeden bu problemi kısa sürede çözebiliriz. Viyadüklerle bu virajları yok edebiliriz veya azaltabiliriz. Yine tüneli yapabiliriz. Dolayısıyla bu bizim sözümüzdür. Biz bu çileye son vereceğiz. Tarımın ve turizmin gelişmesi bu sıkıntıların bitmesi için bu yolun biran evvel yapılması lazım. 28 kilometrede 112 tane viraj; bu Antalya’mıza, Finike’mize, Demre’mize, bu bölgeye yakışmayan bir yol. Biz bu zulme son vereceğiz.”

Editör: Saadet Gündem