AK Partili Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun il genelinde billboardlara astırdığı ve projelerin yüzde 75’ini tamamladığı yönündeki iddialarına cevap Saadet Partisi İl Başkanı Abdulkadir Bektaş’tan geldi.

Bektaş, çektiği videoyla AK Partili Belediye Başkanının projelerin ne kadarını tamamlayabildiğini gözler önüne serdi.

Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu Saadet Partisi'nden "Gemilerde İhanet" Videosu

Sosyal medya hesaplarından paylaşılan ve kamuoyunun taktirine sunulan videoda Bektaş, tek tek projeleri ve tamamlanma durumlarını değerlendirdi.

Yüzde 75’ini Değil 25’ini Yapabildiniz!

Bektaş, özellikle Giresunluların çok büyük ilgi gösterdiği videoda şunları söyledi;

“Kıymetli Giresunlular, Giresun’un köşe başı billboardlarında belediye başkanımız Aytekin Bey’in ‘projelerimizin yüzde 75’ini gerçekleştirdik’ reklamlarını görüyorsunuz. Bu elimdeki kitapçık, belediye başkanının 2019 yılında aday olduğu zaman projelerini anlatan kitapçık. Şimdi gelin yüzde 75’ini gerçekleştirmiş mi gerçekleştirmemiş mi beraber inceleyelim.

20 Projeden 4’ü Gerçekleştirildi

En başta millet bahçesi projesi var. Bunu yapıldı sayıyoruz. Nefes alan şehir projesi, bunu da yapıldı sayıyoruz. Endüstri Meslek Lisesi çevre düzenlemesi yapılmadı. Giresun Pazar alanı projesi yapılmadı. Debboy Meydanı ve Kampüs düzenlemesi yapılmadı. Cumartesi-Pazar alanı düzenlemesi yapılmadı. 3600 araçlık otopark yerleri yapılmadı. Park 42 projesi yapılmadı. Galericiler sitesi projesi yapıldı sayıyoruz. Şenlik alanı ve park 47 projesi yapılmadı. Balıkçı barınakları ve su ürünleri merkezi onu da yapıldı sayıyoruz. Batlama deresi mevki yapılmadı. SSK Bölge Parkı düzenlemesi yapılmadı. Kale ve çevresi dönüşüm projesi yapılmadı. Ulaşılabilir yatay sokaklar projesi yapılmadı. Çınarlar merdiveni yapılmadı. Gemiler çekiğinden kaleye teleferik projesi yapılmadı. Kale macera parkuru yapılmadı. Milli Mücadele Müzesi yapılmadı. Giresun Kent Müzesi, eski valilik binası yapılmadı. Ayrıca sosyal olarak yapacağını söylediği projelerin de çoğu yapılmadı.

20 projeden 4 tanesi gerçekleşmiş 16 tanesi gerçekleşmemiş. Bu da yüzde 25’e tekabül eder. Kamuoyunun taktirine sunuyorum. Bir de yeni projeler açıklamış ki bunların bitme şansı hiç yok.”

Editör: Musa özyürek