Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları tarafından Eminönü Meydanı’nda ‘Filistinli Çocuklara Destek’ amacıyla “Haklı Davalarında Filistinli Çocukların Yanındayız” başlıklı bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasının açılış konuşmasını Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Zeynep Şule Rıdvanoğlu yaptı.

Açılış konuşmasının ardından, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı konuşma gerçekleştirdi.

Yazıcı konuşmasında, “Bugün Eminönü Meydanı’na gelerek çocuklarımızın dünyaya ve İslam alemine yaptığı çağrıya destek veren kıymetli dostlar, basınımızın güzide temsilcileri; sözü fazla uzatmayacağım. Zira bugünün asıl sahipleri çocuklarımız. Filistin’de onların kardeşleri öldürülüyor. Oyuncaklarıyla ilgilenmesi gereken çocuklar, babalarının-kardeşlerinin cenazesiyle ilgileniyor. Okula gitmesi gereken çocuklar, terör rejimi İsrail’in saldırısı sonrası ağır yaralı olarak hastaneye gidiyor. Ve en acısı belki de toprakta çimende koşmasını istediğimiz Filistinli çocuklar, maalesef toprağın altına giriyorlar.  Bu vahşet karşısında; onlarca yıldır kadın, çocuk, bebek demeden on binlerce sivili katleden bu apartheid rejimi karşısında, en güçlü ses çocuklarımızın oldu. Hani büyüklerimiz der ya, ‘Çocukla çocuk olma…’ Keşke bugün çocukla çocuk olabilsek. Keşke çocukların yaptığı gibi İslam ülkelerinin liderleri de çocuklar gibi zulme sahici bir karşılık koyabilse.” ifadelerini kullandı.

İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti

Konuşmasının devamında Yazıcı, “Bu çocukların karşı olduklarına dahi karşı olamayan, suskun ve teslim olmuş bir İslam dünyası var karşımızda. Şeytani bir Siyonizm projesi olan Gazze’nin insansızlaştırılmasına ses çıkarmayıp yüzbinlerce Gazzelinin yurdundan, canıyla ve kanıyla savunduğu öz vatanından koparılması projesine ortak olacak olan İslam dünyası liderleri var. Ne yazık! Onlara buradan sesleniyorum. Biraz önce çocuklarımız sizlere seslendi. Dünyaya seslendi. Biraz olsun bu evlatlarımızın cesaretinden feyz alın. İsrail’in siyonist projelerine alet olmaktan vazgeçin. Terör rejiminin bu hain saldırılarını sonlandıracak hamleleri acilen atın. Ve en önemlisi, artık çocukların ölümünü durdurun!” dedi.

Ömer Faruk Yazıcı’nın konuşması ardından çocuklar; Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere 3 dilde basın açıklaması gerçekleştirdi.

“Katledilen Bütün Çocuklar Adına Sesleniyorum: İslam Ülkeleri, Ayağa Kalkın!”

“Merhaba, ben Said. 9 yaşındayım. Dünyanın tüm çocukları adına karşınızda bulunuyorum. Tarih boyunca katliamlarda kendilerine kıyılmış saf ve temiz bebekler adına buradayım. Bu kürenin Güneyinden Kuzeyine, yetim ve öksüz bırakılmış, masumiyetine kıyılıp gözyaşı döktürülmüş tüm kardeşlerim için karşınızdayım. Doğarken ağlasak da, bize bu dünyada hep gülmemiz öğütlendi. Acılar çekecek yaşa gelmeden parklarda oynamak, okulda koşturmak, yaşıtlarımızla ağız dolusu kahkahalar atmak istiyorduk. Öyleydik de. Gülüyor, eğleniyor, yaşıtlarımla beraber mutluluk saçıyordum. Ancak bir sabah hayatım boyunca unutamayacağım bir şey öğrendim: İsrail diye bir terör örgütü varmış. İsrail terör örgütü, tüm insanlığı kendisine köle etmeye çalışan, Yahudi inancı dışında kalan herkesi kendi inançlarına köle hizmeti gördürmek isteyen, sapık bir inancın temsilcisi; dünya tarihinin gördüğü en alçak rejimmiş. Bu tahrif edilmiş inançlarına da Siyonizm diyorlarmış. Geçmişte; Deir Yasin Köyü’nde, Şabra ve Şatilla’da, El Halil’de, Kudüs’te gerçekleşen katliamlara bu sefer Gazze’de devam ediyorlar. Gazze’de, dünya tarihinin en alçak soykırımını izliyoruz. Çocuk hastaneleri bombalanıyor, yasaklı olan fosfor bombası kullanılarak savaş suçu işleniyor; su, elektrik ve internet kesilerek Gazze adeta toplu bir mezara döndürülmeye çalışılıyor.”

“Batı ülkelerinde bir çocuğun burnu dahi kanasa uluslararası toplumu harekete geçiren güç odakları, her 10 dakikada bir çocuğun öldüğü Filistin’de üç maymunu oynuyor. Gazze’de ailesini kaybeden, umutlarını yitiren, gülüşleri çalınan, hayatı karartılan, en acısı da canı elinden alınan, katledilen bütün çocuklar adına sesleniyorum: İslam ülkeleri, ayağa kalkın! Kutsal Kitabımız Kuran-i Kerim’in bizleri kardeş kıldığını bilmez misiniz? Kardeşlerinizin çocukları vahşice katledilirken kınamalarla, yaslarla, mitinglerle oyalanmaktan utanmıyor musunuz? Hemen, bugün, şimdi; harekete geçin!”

Metnin Türkçesini Abdullah Said Bahça, İngilizcesini Zeynep Bozkurt, Arapçasını Filistinli Ravat okudu.

WhatsApp Image 2023-11-25 at 16.38.07WhatsApp Image 2023-11-25 at 16.38.08WhatsApp Image 2023-11-25 at 16.38.08 (1)WhatsApp Image 2023-11-25 at 16.38.09WhatsApp Image 2023-11-25 at 16.38.09 (1)WhatsApp Image 2023-11-25 at 16.38.10

WhatsApp Image 2023-11-25 at 16.38.10 (1)

Editör: Musa özyürek