Genel Başkan Yardımcımız Alev Sezen, "Hindistan’da yapılan G-20 Zirvesi’ne dikkat çekerek, “Sloganları ne? Tek dünya, tek aile, tek gelecek. Küresel bir yapının ayağı" dedi.

İzmir’de Gaziemir İlçe Kongresi’nde konuşan Sezen, Hindistan’da yapılan G-20 Zirvesi’ne dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Sloganları ne? Tek dünya, tek aile, tek gelecek. Küresel bir yapının ayağı. En son BM Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanımız bir konuşma yaptı. ‘Coğrafyasıyla ve demografisiyle dünyadaki tüm kökenlerin ve inançların, kültürlerin temsil yeteneğine sahip bir küresel yönetim mimarisi inşa etmeliyiz.’ dedi. Artık bizim Cumhurbaşkanımız bütün coğrafyaların, inançların, dinlerin, hepsinin yönetiminin küresel bir güçte olmasını söylüyor. Küresel bir güç şu anda imar ediliyor. Bunun talepkârlarından biri de cumhurbaşkanımız. Dedik ya dünya devleti kurmak istiyorlar. Çevreye duyarlıyız, iklimle ilgili düzenlemeler yapılabilir ama buradaki düzenlemeler yanlış düzenlemelerse tabi ki karşı çıkacağız. 27 sayfalık iklim düzenlemesinde 21. sayfasından itibaren vergiler, harçlar, izinler başlıyor. Karbon vergisi diyor, cezalar yer alıyor. Bunlar devletlere bir şey yüklemiyor. Devlete yükümlülük yok. Tüm yükümlülükler bireye verilmiş. Buna dikkat etmemiz lazım."

Milletimiz Bu Doktoru Terk Etmeden Şifa Bulamaz

Kongrede bir konuşma yapan Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran ise, şunları dile getirdi: “İşçiyi konuşalım, memuru konuşalım, emekliyi konuşalım, çiftçiyi konuşalım, 81 milyon vatandaşın ortak derdini konuşalım. Konuşalım da, biz ne kadar aynı dertleri dile getiriyor olursak olalım, dertler her seferinde adeta zirve yapıyor. Ülkeyi yöneten insanlar gökten zembille inmiyor. Sandığa gidiyoruz ve tercihlerimizi yapıyoruz. Bu neye benziyor? Düşünün ki bir hasta, hastalığı senelerce iyi olmuyor. Senelerce hep aynı doktora gidiyor, aynı doktora gittiği gibi aynı doktorun yıllarca verdiği aynı ilaçları kullanıyor, burada bir sıkıntı var bunu görmek lazım. Bazı alışkanlıklardan kurtulmak lazım. 20 yıl boyunca hep aynı doktora gidiyorsa, ne yazık ki hep aynı doktorun aynı reçetesini kullanıyorsa, şifa bulamıyorsa, hastalık gerilemediği gibi daha da ileri gidiyorsa, yapılması gereken tek şey var. Acilen o doktoru terk etmek lazım. Gerçek doktor nerede, gerçek doktor Milli Görüş teşkilatlarında, Saadet Partisi kadrolarındadır.”

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "İktidar, 'Protestolar Bile Benim Kontrolümde Olmalı' Anlayışını Ortaya Koyuyor!" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "İktidar, 'Protestolar Bile Benim Kontrolümde Olmalı' Anlayışını Ortaya Koyuyor!"

Kongrede tek listeyle ilçe başkanı seçilen Kemal Öge, Ömer Çağlar’dan görevi devraldı. Gaziemir Belediyesi Nikâh Salonu'nda gerçekleşen kongreye siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile partililer katıldı.

alev sezen izmir4alev sezen izmir5alev sezen izmir3alev sezen izmir2alev sezen izmir1

Editör: Saadet Gündem