Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Milli Görüş Filistin Direnişinin Ta Kendisidir"

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Gazze Şeridi’nde “soykırım” yaptığı gerekçesiyle İsrail aleyhinde açtığı davada Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD) ihtiyati tedbir kararını değerlendirdi.

İsrail’in hukuk karşısında da artık soykırım suçu ile karşı karşıya kaldığını belirten Genel Başkanımız Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “7 Ekim'den bugüne Filistinli mazlumlara yaptığı zulüm ile insanlığın safında duran herkesin vicdanında "suçlu" ilan ettiği terör devleti İsrail; Uluslararası Adalet Divanında alınan ara kararla birlikte hukuki olarak da "soykırım suçu" ile karşı karşıya kalmıştır. Böyle bir kararı önemsiyor ve soykırımın durdurulması  adına yapılacak yargılamanın tarihî bir öneme sahip olduğuna inanıyoruz. Şimdi yapılması gereken, başta İslam ülkeleri olmak üzere tüm devletlerin bu kararı bir yaptırım gücüne dönüştürmek ve siyonizmi yargılamak için mücadele etmektir. Bu vesileyle Güney Afrika Cumhuriyeti'ne teşekkür eder, sözde demokratik ve gelişmiş ülkelere rağmen ortaya koyduğu bu duruşundan dolayı tebrik ediyorum. Vicdanı olan herkesi bu insanlık davasına sahip çıkmaya çağırıyoruz. Zulmün, vahşetin, hunharlığın surlarında bir gedik açılmıştır. İnanıyoruz ki verilecek bu mücadeleyle surlar yıkılacak ve bu vahşet durdurulacaktır.”

Editör: Musa özyürek