Gazze Başta Olmak Üzere Coğrafyamızdaki Bütün Zulümlerin Bir Gün Son Bulacağına Yürekten İnanıyoruz Gazze Başta Olmak Üzere Coğrafyamızdaki Bütün Zulümlerin Bir Gün Son Bulacağına Yürekten İnanıyoruz

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in gelmesi dolayısıyla sosyal medya hesabından mesaj yayınladı.

“Aziz milletimizin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor; her bir vatandaşımızı Gazze için birlik olmaya davet ediyorum. Bu Ramazan, her sahur ve her iftar vakti; Gazze için birlik vakti!” başlığı ile yayınlanan mesajda, Genel Başkanımız Karamollaoğlu, Gazze’de yaşanan zulme dikkat çekti.

Her sene sevinçle karşılanan Ramazan ayının bu sene hüzünle karşılandığını dile getiren Genel Başkanımız Karamollaoğlu, şu ifadelere yer verdi;

“Aziz milletimiz, hoş geldin ya şehri Ramazan diye her sene sevinçle karşıladığımız Ramazan ayını maalesef bu sene hüzünle karşılıyoruz. Tarife sığmaz bir yıkımı ve soykırımı canlı canlı izliyoruz. Bu zulmün gözlerimizin içine baka baka yapılması ciğerlerimizi dağılıyor. Ramazan birlikteliktir. Öyleyse bu Ramazan Gazze için birlik vakti olmalıdır. Biz ezanı beklerken Gazze'ye artık tek bir bomba dahi düşmesin diye. Biz iftar sofrasındayken Gazzeli kardeşlerimiz de artık açlık ve susuzluktan ölmesin diye. Her Gazze deyişimizde boğazımız düğümlenirken artık ülkemizden İsrail'e bir tane gemi gitmesin diye Gazze için birliktelik vakti diyoruz. Hala ülkemizden İsrail'e gıda ve çeşitli malzeme sevkiyatı yapılması kanımıza dokunuyor. Biz İsrail ile ticarete devam edenlere en güçlü bir şekilde tepki koymaya devam edeceğiz. Ülkemizden İsrail'e giden gemilerin takipçisi olacağız. İnanıyoruz ki bizim bu birlikteliğimiz Gazzeli kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olacaktır inşallah. Bu vesileyle aziz milletimizin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor. Her bir vatandaşımızı Gazze için birlik olmaya davet ediyorum. Bu Ramazan her sahur ve her iftar vakti Gazze için birlik vakti.”

Editör: Musa özyürek