Genel Merkez Yerinde Eğitim Programlarımız kapsamında Afyonkarahisar İl Teşkilatımızın eğitim çalışması gerçekleştirildi.

Eğitime konuşmacı olarak Hatay Milletvekilimiz, GİK Üyemiz Necmettin Çalışkan, Genel Başkan Yardımcımız Ersan Bilgin, GİK Üyemiz Musa Öztürk ve Tanıtım, Medya ve İletişim Başkan Yardımcımız Musa Ahmet Kaya katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız Bilgin ülkemizde ilkeli siyasete ve siyasilere ihtiyaç olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Devletin adil, siyasetin ahlaklı olmasını temin ve tesis etmek için; ilkeli siyasete, fikri sadakate ihtiyaç var. Teşkilatımızın her birimi ve öznesiyle, ülkemizi içine sürüklendiği çıkmazlardan kurtarmak noktasında hekimin partimiz, ilacın fikrimiz olduğunu herkese aktaracağız. Saadet Partisi’nin söylemlerinin daha fazla duyulduğu, Saadet Partisi teşkilatlarının daha fazla görünür olduğu uzun soluklu ve özgüveni yüksek bir süreci başlatıyoruz.”

Hatay Milletvekilimiz Necmettin Çalışkan yaptığı konuşmada Saadet Partisi olarak mecliste güçlü bir şekilde yer aldıklarını ve milletin hayrına olacak işlere imza atması adına büyük bir gayret sarf edeceklerini söyledi. Çalışkan konuşmasına şöyle devam etti:

“İktidar, 2002’den bugüne alışık olduğu Meclis’ten çok farklı bir Meclis görecek bu dönem! Çünkü artık Saadet-Gelecek Grubu var, inanç, azim ve kararlılıkla biz orada olacağız! İktidar-muhalefet ayırt etmeksizin iyiyi, doğruyu, faydalıyı ve güzeli kim teklif ederse etsin yanıtımız evet olacak! Bakanlar arasında geçmişte bizimle birlikte olmuş mu olmamış mı, bize yakın mı değil mi bakmaksızın yanlışı kim yaparsa yapsın dimdik karşısına dikileceğiz! ‘Milletin Meclisi’nin, milletin hayrına olacak işlere imza atması adına büyük bir gayret sarf edeceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın! Yine aynı şekilde Saadet Partisi olarak, küresel güçlerin tekerine çomak sokmaya da devam edeceğiz. Büyük Ortadoğu Projesi’ni her fırsatta milletimize anlatmaya, bu konuda kamuoyu oluşturacak ve engel olacak adımları atmaya devam edeceğiz. Aile yapımızı sarsan, kadını ve erkeği farklı tanımlar üzerinden tartışmaya açanlara karşı da yine mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz. Biz, iklim değişikliği tartışmaları üzerinden başka hesaplar güden emperyal güçlerin ne yapmak istediklerini de gayet iyi biliyoruz. Önümüzdeki günlerde de bu konuda verilere dayalı, gerçekte neyin olup bittiğini kapsamlı bir şekilde ele alan, uluslararası sözleşmelerdeki maddelerin olumlu ve olumsuz yönlerini tek tek irdeleyen bir değerlendirme yapacağımızın da bilinmesini istiyoruz.”

GİK Üyemiz Musa Öztürk de yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Biz bugün hep beraber şu gerçekle yüzleşmiş durumdayız; bizim ekonomimiz sallantıda. Bizim ekonomimiz kendi ayakları üzerinde duramıyor. Bizim ekonomimiz dışarıdan gelecek paraya bağımlı hale geldi ve biz dolar bazında dünyanın en yüksek faizini ödeyerek borçlanıyoruz. Yüzde 8-9’la borçlanmak zorunda kalıyoruz. Böyle bir ortamda yani 27 lira olan dolar 28 lira olduğunda bu ülkenin borcu 500 milyar lira artıyor. Peki döviz var mı? Yok. Turizm gelirlerimiz yetiyor mu? Hayır. İthalat ihracatımızın 1 milyar dolar önünde ve bu ortamda borçlanmaktan başka seçenek bulamıyoruz. Bir yerde sorun var, gözlerimizi kapatarak gerçekleri ortadan kaldıramayız. Bu ülkenin bu şekilde sorunlarının üstesinden gelmesi mümkün değil. Tarımıyla, ekonomisiyle dış politikasındaki sorunları çözmesi mümkün değil. Bu ülkenin problemlerini çözebilecek formülleri üretmek zorundayız.”

Tanıtım, Medya ve İletişim Başkan Yardımcımız Musa Ahmet Kaya da Saadet Partisi olarak tüm kademelerin her zaman halkla iç içe olmalarını, sorunların ve çözüm önerilerinin mutlaka ortaya konulması gerektiğini ifade ederek gerek sosyal medyada gerekse sokakta görünür ve etkili çalışmalarla vatandaşa Saadet Partisi politikalarının ulaştırılması gerektiğini ifade etti.

Grup Başkanvekilimiz Kaya: Filistin’de İnsanlık Bombalar Altında Kaldı Grup Başkanvekilimiz Kaya: Filistin’de İnsanlık Bombalar Altında Kaldı

WhatsApp Image 2023-10-02 at 17.00.21WhatsApp Image 2023-10-02 at 17.00.22WhatsApp Image 2023-10-02 at 17.00.22 (1)WhatsApp Image 2023-10-02 at 17.00.22 (2)WhatsApp Image 2023-10-02 at 17.00.48WhatsApp Image 2023-10-02 at 17.00.48 (1)WhatsApp Image 2023-10-02 at 17.00.48 (2)

Editör: Saadet Gündem