Grup Başkanvekilimiz ve İstanbul Milletvekilimiz Bülent Kaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Gazze'ye uygulanan ambargo ve son 54 gündür devam eden vahşetin acil bir şekilde durdurulması için gerekli adımların atılması gerektiğine vurgu yaptı. İsrail'in özellikle son 54 gündür devam eden vahşi eylemlerinin, uluslararası toplumda Filistin meselesine karşı duyarlılığın artmasına yol açtığını belirtti. 

Çifte Vatandaşlık, Türkiye’ye ve Almanya’daki Vatandaşlarımıza Önemli Kazanımlar Sağlayacak Çifte Vatandaşlık, Türkiye’ye ve Almanya’daki Vatandaşlarımıza Önemli Kazanımlar Sağlayacak

Kaya, “Her ülkede, iktidarların acziyetlerine rağmen milletler meydanlara akmış, boykot çağrıları ile Filistin'in yanında İsrail'e karşı saf tuttuklarını ifade etmeye başlamışlardır. Bizim bugün bu mecliste konuştuğumuz konu, milletlerin ne yapması gerektiği değildir. Bizim bugün bu mecliste konuştuğumuz konu, sivil toplumun ne yapması gerektiği değildir. Bizim bugün bu mecliste konuştuğumuz şey, kendileri de insan olması hasebiyle, iktidar sahiplerinin zalimlere karşı şifahi olarak okuduğu meydan okumalar ya da sözler de değildir. Dolayısıyla hiç kimse ‘ortada kuyu var yandan geç’ muamelesi yapmasın. Bugün burada hepimiz iktidarın yapması gerekenleri ve yapamadıklarını konuşarak bu konuyu değerlendirmek durumdayız” diye konuştu.

Editör: Saadet Gündem