Saadet-Gelecek TBMM Grubu’nun Hayat Pahalılığı Sorunu İle İlgili Teklifi AK Parti ve MHP Olaylarıyla Reddedildi Saadet-Gelecek TBMM Grubu’nun Hayat Pahalılığı Sorunu İle İlgili Teklifi AK Parti ve MHP Olaylarıyla Reddedildi

Hatay Milletvekilimiz Necmettin Çalışkan, emeklilerin sorunlarını ve gelir durumlarındaki adaletsizliği Türkiye Büyük Millet Meclisinde söz alarak gündeme taşıdı.

30-40 yılını devlete, millete hizmetle geçirmiş vatandaşlarımızın hayatlarının son döneminde adeta ölümle burun buruna bırakıldığını ifade eden Çalışkan şunları söyledi:

“Sayın Başkan, değerli milletvekilleri 30-40 yılını devlete millete hizmetle geçirmiş yaşlılarımız büklerimiz hayatlarının son döneminde adeta ölümle burun buruna bırakılmıştır. Düşünün ki açlık sınırının 13 bin 500 TL olduğu bir dönemde milyonlarca emeklimiz 7 bin 500 TL gibi bir rakama talim etmektedir. Hepimiz elimizi vicdanımıza koyup, empati yaparak düşünelim. İkinci baharı yaşayan bu insanlara bu hayat asla reva görülmemelidir. Çünkü yıllar boyunca devletine sığınmış, güvenerek maaş kesintisine razı olmuş bu insanların bu döneminde vefa görmeleri gerekir. Güvendikleri kurumların kendilerine bu dönemde sahip çıkması gerekir. Çünkü para yaşlılıkta lazımdır, çünkü insan için temel hususlardan birisi iyi gününde, kötü günü için yatırım yapmasıdır.”

Editör: Musa özyürek