Saadet Partisi Filistin İçin Meydanlara İndi! "İsrail’e Karşı B.O.P’a Dur De” Eylemi Saadet Partisi Filistin İçin Meydanlara İndi! "İsrail’e Karşı B.O.P’a Dur De” Eylemi

Hatay milletvekilimiz Necmettin Çalışkan, Uluslararası Mili Görüş Yardım Organizasyonu İMG ile Mali'nin başkenti Bamako'da kurban çalışmalarında bulundu.

Mali Kültür ve Dayanışma Derneği (AMSC) merkezinde kurban kesim ve dağıtım organizasyonuna katılan ve İslami usullere göre kesilen milletimizin kurban emanetlerini Bamako'da ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Çalışkan, "Kurban programı nedeniyle bulunduğunuz Mali’nin başkenti Bamako’da büyükelçiliğimizi ziyaret ettik. Burada yerleşik vatandaşlarımızın sorunları ve iki ülke ilişkileri hakkında bilgi sahibi olduk. Malide ülkemizin bayrağını dalgalandıran iş insanlarımızla görüştük. Bayram programımız kapsamında, yetimlerin kaldığı okul ve kamp yerlerini ziyaret ettik. Bu özel günde,  ihtiyaçlarına bir nebze olsun cevap verebilmek ve kardeşlik duygularımızın gelişmesi için yanlarındaydık. Kara kıtada kardeşlerimiz uzatılacak yardım elini bekliyor. Büyük bir titizlikle kesilen kurbanları binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırdık. Kardeşlik duygusunun gelişmesine katkı sağlayan organizasyon, Türkiye ve Mali arasındaki bağları güçlendirerek bölgenin kalkınmasına bir nebze de olsa katkı sağlamaktadır." açıklamasında bulundu.

Editör: Saadet Gündem