Antalya Milletvekilimiz Şerafettin Kılıç, Saadet Partisi’nin her daim iyi ve iyiliğin yanında yer alıp destekçisi olduğunu belirterek, “Bu dönemde; Antalya’mızın 19 ilçe ve 914 mahallesi özelinde Türkiye’yi yaşanabilir kılmak için çalışacağız. Her zaman ve her şartta mağdurun ve mazlumun sesi olmaya gayret edeceğiz.” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) de basın toplantısı gerçekleştiren Kılıç, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasına 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini değerlendirerek başlayan Kılıç, “Öncelikle 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim sonuçlarının hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Sandıkta ortaya çıkan netice ne olursa olsun tüm tarafların millete hizmet yolunda rekabetini güçlendirmesini ümit ediyoruz. Seçim sürecinde canla başla çalışan muhterem genel başkanımız Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partimizin bütün teşkilatlarını yürekten kutluyorum. Ortaya konulan bu gayret en büyük takdirlere şayandır. Milletvekili olarak seçildiğim Antalya’mızda başta İl Başkanımız Sayın Ramazan Düzen ve kıymetli il teşkilat mensuplarımıza gayretlerinden ötürü gönülden teşekkür ederim. Bu süreçte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Muhittin Böcek ve ilçe belediye başkanlarına, Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatı, Millet İttifakı Antalya Milletvekili Adayları ve sahada aktif çalışan millet ittifakının bütün bileşenlerine teşekkürlerimi arz ediyorum.  Bizleri milletvekili olarak seçen seçmenlerimize ve Antalyalı vatandaşlarımızın tamamına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Yeni dönemde Meclis Başkanı olarak seçilen Numan Kurtulmuş’a hayırlı olsun dileklerini ileten Kılıç, “Yeni görevinde başarılar diliyorum. Yeni yasama döneminde farklı siyasi partilere mensup milletvekillerinin yasama faaliyetlerine etkin katılımı ve farklı kesimlerin temsili için adil bir yönetim şarttır. Sayın Numan Kurtulmuş’a meclis kürsüsünde kullandığı; ‘bütün milletvekillerine eşit mesafede olacağım’ ifadesi doğrultusunda adil bir yönetim sergilemesi hususundaki beklentimizi ifade ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’yi Yaşanabilir Kılmak İçin Çalışacağız”

Millî Görüş hareketi ve Saadet Partisi’nin dün olduğu gibi bugün de iyilik kimden gelirse gelsin onun destekçisi, kötülük kim tarafından yapılırsa yapılsın onun da karşısında olduğunu dile getiren Kılıç, şunları söyledi:

“Yeni yasama döneminde de böyle olacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Bizler, Saadet Partili milletvekilleri olarak üstlendiğimiz vazifenin bilinciyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu dönemde; Antalya’mızın 19 ilçe ve 914 mahallesi özelinde Türkiye’yi yaşanabilir kılmak için çalışacağız. Her zaman ve her şartta mağdurun ve mazlumun sesi olmaya gayret edeceğiz. Yeni dönemde; İktidarın son 21 yılda ortaya koyduğu yanlış politikaların sonucunda yaşanan problemlerin çözümü için çalışacağız. Son 21 yılda gelir dağılımındaki uçurum derinleşmiştir. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye’de halkın yüzde 20’lik kesimi gelirin yarısını alırken, halkın yüzde 50’si ise gelirin sadece yüzde 16’sını almaktadır. Bu durumu şair Necip Fazılın ifadesiyle özetleyebiliriz; ‘Bu taksimi kurt yapmaz, kuzulara şah olsa.’ Türkiye, OECD üyesi 37 ülke arasında gelir adaletsizliğinde 4. sırada bulunurken dar gelirli vatandaşın alım gücü maalesef azalmaya devam ediyor. İktidar, yeni dönemde gelir dağılımındaki adaletsizliği giderici politikaları ivedilikle hayata geçirmelidir.”

Birol Aydın: "Ekrem İmamoğlu'nun Hamas'a Yönelik İfadeleri Esef Vericidir" Birol Aydın: "Ekrem İmamoğlu'nun Hamas'a Yönelik İfadeleri Esef Vericidir"

Ekonomiden Sağlığa Bütün Alanlarda Zihniyet Değişimine İhtiyaç Var”

Yeni kabinenin açıklandığını hatırlatan ve göreve getirilen bakanlara verimli bir çalışma dönemi dileklerinde bulunda Kılıç, şunları kaydetti:

“İsimler değişebilir fakat zihniyet değişmediği sürece maalesef aynı sorunları yaşamaya devam ederiz. Bu sebeple biz; ekonomiden sağlığa, eğitimden tarım ve hayvancılığa, çalışma ve sosyal güvenlikten adalete bütün alanlarda evvela bir zihniyet değişimine ihtiyaç olduğu kanaatindeyiz. Yeni hazine ve maliye bakanının; ‘ekonomide rasyonel bir zemine dönmekten başka bir seçenek kalmamıştır’ ifadesi adeta bir itiraf mahiyetindedir. Sayın bakan, şu ana kadar tatbik edilen modelin yanlış olduğunu itiraf ederken yeni model değişikliğinin yine vatandaşın sırtına yük yükleneceğinin sinyalini vermiş oluyor. Siz eğer ekonomide haksız kazancı meşru hale getirir, faiz lobilerinin kâr üzerine kâr yaptığı bir modeli tatbik etmeye devam ederseniz, israfı önleyecek çalışmalar yapmazsanız hiçbir sorunu çözemez, ülkedeki yoksulluğun önüne geçemezsiniz. Siz eğer sağlıkta, hasta garantili hastaneler yaptırıp hastayı adeta müşteri olarak gören bir yaklaşım ortaya koymaya devam ederseniz bu alandaki çürümeyi önleyemezsiniz. Siz eğer Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayamaz, okullarımızdaki eğitimin maddi ve manevi olarak yeterli düzeye çıkaramaz ve vatandaşı başka arayışlara sevk ederseniz milli eğitimi ayağa kaldıramazsınız. Siz eğer tarım ve hayvancılıkta ithalata dayalı, üretimi baltalayan politikaları uygulamaya devam ederseniz bu ürünlerdeki pahalılığı önleyemez, tarım ve hayvancılığı ayağa kaldıramazsınız. Geçtiğimiz gün açıklanan buğday ve arpa fiyatları maliyetlerin çok altında kalmıştır. Çiftçi girdi maliyetlerini karşılayamaz ve toprağını ekemez duruma gelmiştir. Her yıl milli gelirin en az % 1’ini çiftçilerimize destek olarak ödemek kanuni zorunluluk iken iktidarın ödediği destekler hiçbir yılda bu orana ulaşmadı. Verilen destek her yıl milli gelirin ortalama sadece binde 3 oranında kaldı. Çiftçinin hakkı olan destekleri tam ve zamanında ödemezseniz tarımsal üretimi gerçekleştiremezsiniz. Siz eğer çalışma hayatında hem çalışanın hem de işverenin hukukunu koruyacak düzenlemeler yapmazsanız, işçiye, memura, asgari ücretliye çalıştığının karşılığını vermezseniz toplumsal refahı tesis edemezsiniz. Siz eğer adalette, mahkemeleri baskı altında tutup haksız kararlar verdirmeye devam ederseniz toplumsal huzuru tesis edemezsiniz. Dolayısıyla; bizim geçmişten bugüne vurguladığımız çok önemli bir husus vardır. Bizler şahısların kim olduğuna değil, yaklaşımlarına ve icraatlarına bakarız. Biz, yapılan işin milletimizin hayrına olup olmadığına bakarız.”

Kılıç, son günlerde ülke genelinde etkili olan yağışlara ve yaşanan mağduriyetlere de değinerek “Son bir haftada birçok ilimizde etkili olan yağışlar vatandaşlarımızın zarar görmesine sebep oldu. Antalya, Samsun, Kastamonu, Mersin illerimizde yaşanan taşkınlarda maalesef hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Hasarların bir an evvel giderilmesini bekliyoruz. Antalya’mızın Kumluca ilçesinde meydana gelen selde turizm bölgemiz Adrasan maalesef zarar gördü. Selden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Zararların bir an önce telafi edilmesi gerektiğini vurguluyor, konunun takipçisi olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

“Hayra Motor, Şerre Fren Olacağız”

Yeni yasama döneminde her zaman yapıcı olmaya gayret göstereceklerini vurgulayan Kılıç, “İyi ve hayırlı işlerin destekçisi, milletimizin hayrına olmayan işlerin de karşısında olacağız. Yani özetle; Hayra motor, şerre fren olacağız.” dedi.

Editör: Saadet Gündem