Genel Başkan Yardımcımız ve Kayseri Milletvekilimiz Mahmut Arıkan, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TÜİK’in açıkladığı rakamların gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmadığını belirten Arıkan, şunları kaydetti:

“TÜİK’i tebrik ediyorum hakikaten. Bu noktada çok mahirler, olağanüstü gayretle olağanüstü rakamlar açıklıyorlar. Anormal bir sürecin normal sonucunu yaşıyoruz. Bütün gerçeklerle oynandığı için bu tarz mantıklı olmayan rakamlarla yaklaşık 8 aydır karşı karşıya kalıyoruz bundan sonra da kalmaya devam edeceğimizi düşünüyorum. TÜİK’teki arkadaşlardan özellikle istirhamımım; Allah rızası için pazara, markete girsinler insanların peyniri gramla almasını gözlemlesinler, tereyağına bakmakla yetindiğini, meyveyi taneyle aldığını gözlemlesinler. Madem enflasyon bu kadar düşük alım gücü neden düştü? Madem enflasyon bu kadar düşüyorsa insanlar neden feryat figan içerisindeler? Neden kurban kesemediler veya bankadan kredi çekerek kurban almak durumunda kaldılar? Birçok insanımız yıllardır kurban ibadetini yaparken bu yıl neden yapamadılar? Et ve Süt Kurumu önünde neden kuyruklar var? Birçok cevapsız soru var.”

Erbakan Hocamız İsrail ile Anlaşmalar Yaptı mı? İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya Açıkladı! Erbakan Hocamız İsrail ile Anlaşmalar Yaptı mı? İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya Açıkladı!

Enflasyon rakamlarının için boş bir şekilde açıklandığını dile getiren Arıkan, “İktidar ülkeyi yönetmekten ziyade algıyı yönetmeye talip olduğu için böyle bir tabloyla karşı karşıya kalıyoruz. Enflasyon da bugün içi boş bir şekilde açıklandı. Karşılığı olmayan gerekçeler mutlaka içerisine konmuştur. Gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan, halkın derdine derman olmayacak rakamları açıkladılar. Bıçak artık kemiğe dayandı demeyeceğim kemikten gitmeye başladı. Bir iktidar müreffeh bir toplum oluşturamadıysa, insanlarımız evlerinde huzurlu bir şekilde yaşayamıyorsa bir şeylerin yanlış gittiğinin kabullenilmesi gerekir. Ekonomi dediler, bakanlar değişti, isimler değişti ama netice değişmedi. Hala algıya oynuyorlar. Teşhis aynı, tedavi yöntemi aynı, yazılan ilaçlar aynı, eczana aynı sadece reçeteyi veren eczacının ismi değişti” ifadelerine yer verdi.

Editör: Musa özyürek