Hatay Milletvekilimiz Necmettin Çalışkan, TBMM Genel Kurul'unda konuştu.

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "AK Parti, Van Büyükşehir Belediyesi'ni Kumpas İle Almaya Çalışıyor" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "AK Parti, Van Büyükşehir Belediyesi'ni Kumpas İle Almaya Çalışıyor"

Memur ve emekli maaşına yapılacak zamma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çalışkan, "Memurlara 22 bin lira olarak söz verilen zam bugün itibariyle 30 bin lira olduğu takdirde ancak yerini bulmaktadır" dedi.

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan TBMM Genel Kurulu'nda memur ve emekli maaşına yapılacak zamma ilişkin konuştu. 

Çalışkan konuşmasında; “Çoklu maaş uygulamasına son verilmelidir” diyerek emeklilere asgari ücret orantılı şekilde zam verilmesi gerektiğini de vurgu yaptı. 

Çalışkan'ın TBMM'deki konuşması şu şekilde;

"Gündemde olan maaş zammı ile ilgili şunu arz etmek isterim; Sayın Cumhurbaşkanı tarafından seçim döneminde memurlara 22 bin lira olarak söz verilen zam bugün itibariyle 30 bin lira olduğu takdirde ancak yerini bulmaktadır. Bugün itibariyle zamda yapılması gereken önemli bir başka husus emeklilere en azından asgari ücretle orantılı şekilde zam verilmelidir. Bununla beraber muhtarların hizmet verdiği halktan beklenti içerisine girmemesi açısından en azından memur maaşına endeksli zam alması gerekir. Bütün bunlarla beraber kamuda yaygın olan halkımızı rahatsız eden çoklu maaş uygulamasına da son verilmelidir."

Editör: Saadet Gündem