İstanbul Milletvekilimiz ve Parti Sözcümüz Birol Aydın, Partimizin 30 Haziran Pazar günü gerçekleştireceği 3, Olağanüstü Kongre öncesinde basın toplantısı düzenleyerek genel başkan adaylığını açıkladı.

Genel merkez binasında düzenlenen toplantıyı, Planlama ve Koordinasyon Başkanımız Ömer Abdullah Ayhan ve Seçim İşleri Başkanımız Fatih Aydın ile birlikte gerçekleştiren Aydın, şunları söyledi:

“Saadet Partimizin 3. Olağanüstü Kongremize 6 gün kala, Saadet Partimizin Genel Merkezi’nde bu basın toplantısını yapıyorum. İslam Dünyasının darmadağınık olduğu her birinin savunmasız kaldığı, biçare kaldığı, 9 aydır ırkçı Siyonizmin Gazze’de soykırım yaptığı, insanlığın gözünün içine baka baka zulmünü artırarak devam ettiği ve hiçbir İslam ülkesinin bunun karşısında hiçbir şey yapamadığı adeta kılının bile kıpırdamadığı bir dönemde Saadet Partimizin 3. Olağanüstü Kongresi’ni gerçekleştireceğiz. Türkiye’mizin her açıdan tıkandığı, ekonomide, dış politikada, eğitimde, yargıda, sağlıkta, sosyal hayatta ve ahlaki hayatta büyük bir tıkanıklığın ve yozlaşmanın yaşandığı bir zamanda Saadet Partimizin 3. Olağanüstü Kongresi’ni Pazar günü gerçekleştireceğiz.

SAADET PARTİSİNE HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYAÇ DUYULDUĞU BİR DÖNEMDE KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Bütün bir İslam dünyasının derlenip, toparlanmış bir Türkiye’yi beklediği Türkiye’nin bütün temel meselelerini kalıcı çözüme kavuşturacak yegane anlayışın, düşüncenin partinin Saadet Partisi olduğunun bilindiği ve her zamankinden daha fazla Saadet Partisi’ne ihtiyacın duyulduğu bir zamanda 3. Olağanüstü Kongre’mizi gerçekleştireceğiz.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan NATO Zirvesine Filistin Tepkisi Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan NATO Zirvesine Filistin Tepkisi

PARTİMİZİN BİRLİĞİNİ, BÜTÜNLÜĞÜNÜ, KARDEŞLİK İKLİMİNİ KORUMAK İÇİN ADAY OLDUĞUMU İLAN EDİYORUM

Biz Saadet Parti’mize sahip çıkmak için 20 yıldır, özellikle son 7 yıldır teşkilat mensuplarımızın, her şart altında genel merkezimizin, genel başkanımızın gözünün içine bakarak çabanın, gayretin ve duruşu ortaya koyduğu bir zamanda bu emeğe, bu duruşa sahip çıkmak için, genel başkanımızın öncülüğünde Saadet Partisi kadroları olarak 2016’dan bu güne kadar Türkiye’mizin birliğine, bütünlüğüne, kardeşliğine, toplumsal uzlaşmaya, kutuplaşma ve kamplaşmanın ortadan kalkması için, geleceği farklılıklarımızla beraber inşa etme anlayışının devam edebilmesi için, bu anlayışa sahip çıkmak için, genel başkanımızın daha fazla yıpratılmasına imkan ve fırsat vermemek için, partimizin birliğini, bütünlüğü ve kardeşlik iklimini korumak için 3. Olağanüstü Kongre’sinde genel başkanlığa aday olduğumu teşkilat mensuplarımıza, camiamıza ve aziz milletimize ilan ediyor, bu kararımın; partimiz, camiamız ve ülkemiz için hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.”

Editör: Saadet Gündem