Azad Keşmir Meclis Başkanı Chaudhry Latif Akber, beraberindeki heyet ile birlikte Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getiren Genel Başkanımız Karamaollaoğlu, “Keşmir’de insanlık suçu işleniyor. Keşmir meselesi Filistin’le birlikte anılması gereken bir sorundur. Bugün Arakan’da bir başka kanayan yaramıza dönüşmüş ve bu sorunlara eklenmiştir. BM’nim 76 yıl önce ‘Keşmir’in geleceği Keşmirliler tarafından belirlenir’ şeklinde kararı olmasına rağmen Hindistan bu kararı uygulamıyor. İslam İşbirliği Teşkilatı bu noktada sorumluluk üstlenmeli ve Keşmir’e sahip çıkmalıdır. Ekonomik ve politik yaptırımlar masada olmalıdır. Türkiye’de bu noktada Keşmir’de uluslararası hukukun uygulanması konusunda inisiyatif almalı, hızlı ve kararlı adımlar atmalıdır.” şeklinde konuştu.

Heyette, Azad Keşmir Cemaati İslami  e. Lideri ve Milletvekili Abdul Rashid Turabi, Azad Keşmir Siyasi Partileri Hürriyet Birliği Genel Sekreteri  Mahmood Ahmed Sagher, Azad Keşmir Hürriyet Birliği Lideri Altaf Bhat ve İstanbul Keşmir Evi Genel Müdürü Dr. Mubeen Shah da yer aldı.

30 Haziran'da Planlanan 3. Olağanüstü Kongremiz Olağan Kongre Tarihinde Gerçekleştirilecek 30 Haziran'da Planlanan 3. Olağanüstü Kongremiz Olağan Kongre Tarihinde Gerçekleştirilecek

keşmir4keşmir3keşmir2keşmir

Editör: Saadet Gündem