Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Nurettin Çelik, seçim çalışmaları kapsamında önlüğünü giyip, eline fırıncı küreğini alarak yöreye özgü mancarlı pide yaptı.

31 Mart Yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren ve şehrin her türlü sorunuyla ilgili projeler geliştiren Çelik, Kocaeli’nin kültürel bir değere sahip olan ancak bu zamana kadar yeteri kadar tanıtılmayan miraslarını da tanıtarak marka haline getirmek için gayret göstereceklerini söyledi.

Grup Başkanvekilimiz Kaya, Tekirdağ'da Kardeşlik Buluşması'na Katıldı Grup Başkanvekilimiz Kaya, Tekirdağ'da Kardeşlik Buluşması'na Katıldı

Kocaeli’ne özgü mancarlı pide hazırlayan Çelik, “Kocaeli Manav’larının milli yiyeceklerinden mancarlı pide yapıyoruz. Kocaeli sadece pişmaniye ile ön plana çıkan bir kent değil. Aynı zamanda yerli halkın çok sevmiş olduğu mancarlı pide, herkes bunu sever, severek yer bütün çocuklarımızla beraber ailenin bir araya geldiğinde en çok sevdiği yiyeceklerin başında gelir. Onun için de bu her zaman yapılmaz. Özel günlerde yapılır ve severek yaparız. Hanımlarımız daha çok yapar. Biz halkımızın özel günlerinde yapmış olduğu bu mancarlı pideyi inşallah bütün kamuoyuna yansıtmış olacağız.” açıklamasında bulundu.

Editör: Saadet Gündem