Resmi Gazete'de yayınlanan kararla KDV'ye, noter, pasaport ve vize harçlarına, yurt dışından getirilen telefon harçlarına zam yapıldı. Zam kararı vatandaşların çok büyük tepkisini çekerken milletvekillerimiz de sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalarla zam kararına tepkilerini dile getirdi.

Genel Başkan Yardımcılarımız ve İstanbul Milletvekillerimiz Bülent Kaya, “Kaşık ile verdiğini kepçe ile geri alan bir hükümet var.” diyerek tepkisini dile getirirken Mustafa Kaya, “Çözümü yine faturayı millete kesmekte buldular. KDV’den, harçlara kadar yaptıkları zamlarla birlikte memurun, emeklinin, işçinin yeni maaşı daha eline geçmeden eridi gitti. Zengin daha zengin, fakir daha fakir olmaya devam edecek. Bülent Arınç; ‘İsrafın önünü alsak sizden vergi almamıza gerek kalmaz’ demişti. Bu zamlar israfın son sürat devam ettiğinin delilidir. Geçmiş olsun demeyi çok isterdim ama maalesef her şey şimdi başlıyor. Allah darda kalan herkese dayanma gücü versin” ifadelerine yer verdi.

Genel Başkan Yardımcımız ve Kayseri Milletvekilimiz Mahmut Arıkan da, Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal’ın ‘Ben seçimlerden önce zam yapacak kadar enayi miyim?’ sözünü hatırlatarak “Bu gece 03:50’de yayınlanan Resmî Gazete merhum Turgut Özal’ın sözünü bize bir kez daha hatırlattı. Ben seçimlerden önce zam yapacak kadar enayi miyim?” ifadeleriyle tepkisini dile getirdi.

Grup Başkanvekilimiz Kaya; Maden Faciası Bağıra Bağıra Geldi Grup Başkanvekilimiz Kaya; Maden Faciası Bağıra Bağıra Geldi

Genel Sekreterimiz ve Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan da tepkisini “Milletin ocağını söndürmeye çalışıyor” diyerek dile getirdi.

Doğan, zam haberlerini alıntılayarak yaptığı paylaşımda; “Erdoğan iktidarı, algıları yönetebilmek ve verdiği sözü tutuyormuş gibi yapmak için milletin alın terini yakıt olarak kullanıyor. 20 yılda üretim ekonomisini kuramayan iktidar, yalnızca vergilerle, dün düşman gördüğü ülkelerle yaptığı swap anlaşmalarıyla, yüksek faizli aldığı borçlarla ekonominin çarkını döndürmeye (Milletin ocağını söndürmeye) çalışıyor.” ifadelerini kullandı.

Editör: Musa özyürek