Saadet-Gelecek TBMM Grubu adına İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na önerge sunarak öğretmenlerin yaşadığı sorunları gündeme taşıdı. Öğretmenlerin ekonomik, sosyal, siyasal ve diğer pek çok alanda karşılaştığı zorlukları tespit etmek ve çözüm odaklı politikalar oluşturmak amacıyla Anayasa ve TBMM İçtüzüğü çerçevesinde Genel Görüşme açılması talep edildi.

Önerge gerekçesinde; son 20 yılda her türlü siyasi güce erişmiş mevcut iktidar döneminde dahi en çok bütçe ayrılan eğitimin, bir devlet politikası haline getirilmediği belirtiliyor.

Bu durumun, toplumun her kesiminde sorunlara yol açtığına dikkat çekilen önergede; öğretmenlerin yaşadığı problemlere çözüm üretebilmek adına Genel Görüşme açılmasının, Meclis'in asli vazifelerinden biri olduğu vurgulanıyor.

Öğretmenlerin maruz kaldığı zorluklara dikkat çeken Bülent Kaya, şu ifadelere yer verdi:

Saadet Partisi İl Başkanı Bektaş’tan AK Partili Başkana Cevap; Projelerin Yüzde 75’ini Değil 25’ini Yapabildiniz Saadet Partisi İl Başkanı Bektaş’tan AK Partili Başkana Cevap; Projelerin Yüzde 75’ini Değil 25’ini Yapabildiniz

“En kutsal mesleklerden biri olan öğretmenlik, ne yazık ki ülkemizde, bu kutsallığa uygun olmayan bir muamele görmektedir. Öğretmenlerimiz, aday öğretmenlikten emekliliklerine kadar eğitimcilik ve yol göstericilik yerine kendilerinin karşılarına çıkarılan basit ve suni problemlerle boğuşmaktadırlar. Bu durum ise ülkemizin en önemli katma değeri olan insanımızın nitelikli bir şekilde yetişmesine mani olmaktadır.”

Saadet-Gelecek TBMM Grubu; öğretmenlerin sorunlarını tespit etmek ve çözüm önerilerini tartışmak üzere açılacak Genel Görüşme talebiyle, Meclis'in anayasal ödevini yerine getirerek toplumun karşı karşıya kaldığı derin sorunlara çözüm üretebilmek adına girişimde bulunmuş oldu.

Editör: Musa özyürek