Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından ülke genelinde yardım seferberliği başlatıldı.

Çifte Vatandaşlık, Türkiye’ye ve Almanya’daki Vatandaşlarımıza Önemli Kazanımlar Sağlayacak Çifte Vatandaşlık, Türkiye’ye ve Almanya’daki Vatandaşlarımıza Önemli Kazanımlar Sağlayacak

Depremin yıkama neden olduğu bölgelerde bir yandan arama-kurtarma çalışmaları devam ederken bir yandan da bölgedeki depremzedelerin tahliyesi gerçekleştiriliyor.

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen, binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve on binlerce kişinin evsiz kaldığı depremi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu başkanlığında kurulan kriz masasında yakından takip eden Saadet Partisi de afet bölgelerindeki vatandaşların tahliyesinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunuyor.

Deprem bölgelerindeki Saadet Partisi teşkilat ve gönüllülerinin koordinesinde tahliyesi gerçekleştirilen depremzede aileler Genel Merkez binası ve hazırlanan misafirhanelere yerleştiriliyor.

Farklı illere gidecek olan aileler, bir süre misafir edildikten sonra gitmek istedikleri illere yolcu edilecek, Ankara’da kalacak ailelere ise bakım ve konaklama ihtiyaçları giderilmeye devam edilecek.

barınma4barınma3barınma2barınma1

Editör: Saadet Gündem