Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı, 28 Mayıs'ta gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimi 2. tur seçimi öncesi İl Divanını topladı. Toplantıda Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın yer aldı, Aydın toplantıdaki konuşmasında 28 Mayıs'ı işaret ederek "Üyelerimizin tümünü sandığa götürelim" dedi.

14 Mayıs'ta gerçekleşen 2023 Genel Seçimlerini CHP Listelerinden gösterilen adaylarla geçiren Saadet Partisi, 2.Tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalara başladı. Millet İttifakı içerisinde yer alan Saadet Partisi'nin, Kocaeli Teşkilatı seçim çalışmaları kapsamında il divan toplantısı gerçekleştirdi. Saadet Partisi Sözcü İstanbul Milletvekili Birol Aydın'ın ve Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu,  İl SKM Başkanı Halil Kayın ve divan üyeleri de İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın konuşmasında şunları kaydetti:

“Saadet Partisi' denildiğinde hem dünyasını hem de ahiretini dikkate alan insanlar demektir. 21 yıldır aynı şeyleri yapıyor, söylüyoruz. 21 yıldır, her hafta ilimizde ve ilçelerimizdeyiz. Biz 21 yıldan beri toplanıp, haftalık neler yaptık buna bakıyoruz. İl başkanları, ilçe başkanları değişir ama 21 yıldır bu işleyiş değişmedi. Biz 53 yıldır bu ülkede yaptıklarımızı anlatıyoruz. Bizi farklı siyasi kesimlerden insanlar bile iyi yad ediyor, biz bunu sadece yer aldığımız 4 hükümette başardık. Biz her seçim dönemi 10 binlerce insana temas ettik, el ve göğüs temasları kurduk.

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU SEÇELİM

Siyasi parti yönetime talip olmak için çalışır. Biz sorunları çözmek için toplantılar yaptık. Erbakan hocamız 'Millet bize yüzde 10 verdi, bekleyelim' demedi ve çalıştı. Biz af yasası çıkardık diye demediklerini bırakmadılar. Bugünlerde de benzer durumları yaşıyoruz, bugün bizi HDP üzerinden iftiralarla karalıyorlar. 20 yıldır ne yaptığımızı söyledik, 21 yıldır ne söylediğimizi de anlattık. Biz elimizden geleni yaptık ama hırsızlığı, yolsuzluğu kabullenmiş bir güruh ortaya çıktı. Bugün bizim duruşunuz 1974-1977 yıllarındaki duruşumuz. Gelin 28 Mayıs'ta Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçelim ve bu işi bitirelim.

TÜRKİYE’Yİ İSRAİL’E VİLAYET YAPTIRMAYACAĞIZ

Size şunu da söylemek isterim, çok iyi bir anket şirketinden gelen son sonuca göre 14 Mayıs oy oranımız üzerine 2.5 puan ekledik. Önümüzdeki 8 günde tartışalım ama birbirimizi üzmeyelim, kucaklaşalım. Bizi iğneleyecekler ama boş verin, kedileri konuşun. Mevzuları değiştirin, kızın düğününü sorun. Bazı akrabalarımız vardık, bize kırılmaz bunlara dokunun. Kendi mensuplarımız, üyelerimizin tümünü sandığa getirelim. Bu seçimin ikinci turu lehimize işliyor. 8 milyonun çoğunluğu Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vereceğini söylüyor, Sinan Oğan'a oy verenlerin de adayımıza oy vereceği ifade ediliyor. Türkiye'yi, İsrail'e vilayet yaptırmayacağız. İktidarın ne söylediğine değil ne yaptığına bakarız.”

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu da Saadet Partisi’nin bugün dünden çok daha güçlü olduğunu vurguladı.

İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti İBB Başkan Adayımız Aydın, Necmettin Erbakan’ın Kabrini Ziyaret Etti

birol aydın4birol aydın2birol aydın3birol aydın1

Editör: Musa özyürek