Saadet Partisi ile Gelecek Partisi arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ortak grup kurma çalışması tamamlandı.

Görüşmeler sonunda uzlaşma sağlandı ve Meclis'te Saadet Partisi çatısı altında Meclis grubu kurulacak. Bu sayede TBMM’de kurulacak 6. grup olacak.

Gelecek Partisi Genel Merkez binasında bir araya gelen Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, grup kurma kararını düzenledikleri ortak basın toplantısında açıkladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Seçim sonrası parti içerisinde kapsamlı değerlendirmelerde bulunduk. Siyasi partiler montaj videolar dahil her türlü ahlaksızlığa başvurarak, yolsuzlukları haksızlıkları ibra etmiş gibi yola devam etme çabası içinde. Seçmenlerin güçlü alternatiflere ihtiyaç duyduğu mesajını aldık. 14 Mayıs sonrası karanlık tabloyu ortadan kaldırmak ve TBMM'nin gücünü artırmak için iki parti olarak bir çatı altında olma kararı aldık. İki farklı parti olarak bir araya gelebilmeyi, bu dağınıklığı ve karamsarlığı ortadan kaldırmak için bu adımı atmayı önümüzdeki yerel seçimleri de kapsamak üzere önemli bir karar için adım attık.” ifadelerine yer verdi.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’da yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

''Seçimlerde beklediğimiz neticeyi elde edemedik ama önemli bir yol kat ettiğimiz kanaatindeyiz. Bir araya gelmeyi ülkemiz milletimiz için ihtiyaç olduğunu gördük. Mecliste en ciddi ve verimli çalışmalar yapacak olan grup olacağımıza inanıyorum. Sesimiz daha gür çıkacak mecliste. Diğer partilerin alacağı kararlarda da etkili olacağımıza inanıyorum. İlk grup toplantımızı Meclis tatile girmeden önümüzdeki hafta gerçekleştireceğiz.”

TBMM'deki grup "Saadet Gelecek" grubu olarak çalışmalarını yürütecek.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a Gazze Tepkisi: “Tweet Atma, Ticareti Kes” Genel Başkanımız Karamollaoğlu'ndan Erdoğan'a Gazze Tepkisi: “Tweet Atma, Ticareti Kes”

WhatsApp Image 2023-07-06 at 15.08.07WhatsApp Image 2023-07-06 at 15.08.07 (1)WhatsApp Image 2023-07-06 at 15.08.07 (2)WhatsApp Image 2023-07-06 at 15.08.07 (3)

Editör: Musa özyürek