Saadet Partisi sosyal medya hesaplarından "Kimine göre asrın felaketi, Kimine göre ihmaller silsilesi... #BirlikteAşacağız" notuyla paylaştığı videoyla ülkemizin yaşadığı deprem felaketi sürecini ele aldı.

Depremin ilk günlerinden bu yana yaşanan bütün sürecin anlatıldığı videoda afet yönetimindeki eksiklikler ve devlet yöneticilerinin yapmış olduğu çelişkili açıklamalar vurgulandı.

İktidarın deprem öncesinde yapmış olduğu ihmallere ve deprem sonrasındaki koordinasyon eksikliğine değinilen videoda "Artık alacak dersimiz kalmadı" denildi.

Videoda öne çıkan vurgular şu şekilde;

7,6-7,7, Kimine göre asrın felaketi kimine göre ihmaller silsilesi.

Ama ortada buluştuğumuz tek tanım, acının tarifi Kahramanmaraş merkezli on bir ilimizde birden yaşanan iki ayrı deprem tüm ülkemizi etkiledi.

Kimilerinin söylediğine göre her yere yetişilmişti, kimimiz üçüncü gün hala yardım beklemekteydi. Kimimiz enkaz altında tükendi, kimileri ekranda üretimden bahsetti.

Saadet Partisi Türkiye'de En Fazla Genç Aday Gösteren Parti Oldu Saadet Partisi Türkiye'de En Fazla Genç Aday Gösteren Parti Oldu

Bazıları depremin şiddetini yarıştırdı, bazıları bir canı daha kurtarmak için zamanla yarıştı.

Kimileri sıcak evinde oturduğu için utandı kimileri sorumluluğundan kaçmaya çalışırken yakalandı, Kimimiz için kalan tek iletişim yolu sosyal medyaydı.

Kimileri onu da elimizden almaya kalktı bazen geçmiş ihmaller, bazen mevcut eksiklikler hatırlandı. Ama her zaman bir yarayı daha kapamanın yolları arandı.

Kimine göre tek sorumlu kaderdi, tarihe göre aynı ihmaller, aynı sonucu getirmişti. Artık alacak dersimiz kalmadı.

Afetlerin felakete dönüşmediği Türkiye'yi birlikte kuracağız. Yaşadığımız bu felaketi birlikte aşacağız.

Editör: Musa özyürek