Samsun Milletvekilimiz Mehmet Karaman “Millet-Vekili Buluşmaları” programı kapsamında Gaziantep'te ziyaretler gerçekleştirerek basın mensupları ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karaman, şunları söyledi:

"Körü körüne iktidar partisinin getirdiği her teklife hayır deme gibi bir lüksümüz yok. Çünkü biz millet için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız dün Amerika'dan dönerken 3 tane önemli meseleye temas etmiş, ‘aileyi korumak vatanı korumaktır.’ İşte tam burada diyoruz ki aile küçük bir devlettir. Aileyi bozarsanız devlet ortadan kalkar. Bu durumu destekliyoruz. Emekli maaşı düzenlemesini 2024'e girerken yapacağız. Yalnız bu biraz geç kalıyor. Bugün Türkiye'de 16 milyon emekli var. 7 bin 500 alan yüzde 70 oranındadır. Türkiye'de bu kadar emekli varken bu 2024'e ertelenemez.

Seçimden Sonra Gerginlik Arttı

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "AK Parti, Van Büyükşehir Belediyesi'ni Kumpas İle Almaya Çalışıyor" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "AK Parti, Van Büyükşehir Belediyesi'ni Kumpas İle Almaya Çalışıyor"

Seçimden önce milli gelir artacak dediler. Seçimden sonra ülkede gerginlik arttı. Kiracılar ev sahibiyle kavga ediyor. Nasıl ki iş yerlerinde enflasyona göre artırma zarureti varsa evlerde de bu şekilde bir kanun çıkarsalar yüzde 25 sınırını koymasa hiç kimse itiraz etmeyecek, birbiriyle kavga etmeyecek. Memura, işçiye zam yapacağız dediler, daha zamları ilan edip ödemeden vergilere zam yaptılar

Cumhurbaşkanı Partili Olmamalıdır

Hepimiz birbirimizle konuşacağız. Birbirimizi suçlamayacağız. Cumhurbaşkanı yüzde 52 oyla gelmiştir fakat yüzde yüzün cumhurbaşkanıdır. Hepimize eşit davranması gerekiyor. İşte bir siyasi partinin genel başkanı olmasından dolayı bu tarafsızlığını koruyamıyor. Bir ile gidiyorsunuz vali cumhurbaşkanının temsilcisi, AKP il başkanı da cumhurbaşkanının temsilcisi, orada bir yetki karmaşası oluyor. Böyle bir şey olamaz. Biz baştan beri cumhurbaşkanının partili olmaması gerektiğini söyledik ve söylemeye devam edeceğiz.”

F6uvZBCWgAAQOHBF6utcwcWMAA2a6VF6utcJ3XUAAYvemF6utccDWkAA49SIF6utb33WAAA53W8F6u18TsXoAE6KKKF6u18i2W0AABNMsF6u18B1WcAAxj17F6u17yJXIAA2DAM

Editör: Saadet Gündem