Erbakan Hocamız İsrail ile Anlaşmalar Yaptı mı? İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya Açıkladı! Erbakan Hocamız İsrail ile Anlaşmalar Yaptı mı? İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya Açıkladı!

Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya, son dönemde arka arkaya gelen ve vatandaşların da büyük tepkisini çeken vergilere yönelik değerlendirmede bulundu.

MTV’mi, Deli Dumrul Vergisi mi?” diye soran Kaya, “Bugün araç satışı için notere giden vatandaşlarımız tam da bu iktidara yakışan bir taleple karşılaştılar. Bütün itirazlara rağmen yasalaştırdıkları ek MTV ödemesi vatandaşlarımızı çileden çıkarmış durumdadır.  ‘7456 sayılı Kanunun 1 inci maddesiyle, 15/7/2023 tarihi itibariyle kayıt ve tescilli olan taşıtlar ile 31/12/2023 tarihine kadar ilk defa kayıt ve tescil edilecek olan taşıtlardan, bir defaya mahsus olmak üzere, 2023 yılında tahakkuk ettirilen motorlu taşıtlar vergisi tutarı kadar ek motorlu taşıtlar vergisi alınacaktır’  hükmü nedeniyle aracını satmak isteyen vatandaşlar 2023 yılı Temmuz ayı 2.dönem Motorlu Taşıtlar Vergisini ödeyerek satış yapabilecekken getirilen bu düzenleme ile ek külfet ödenmeden aracın satışına izin verilmemektedir. Kanun geriye doğru işletilmek istenmekte, Ocak ayı MTV ödemesinin de ikinci kez yatırılması talep edilmektedir. Alıcı ve satıcı arasındaki sorunlar nedeniyle noter çalışanları da ne yapacaklarını bilemez haldedir. Bu iktidarın ekonomide kendi elleriyle yaşattıkları krizin çıkış yolunun yeni vergiler koymak, yeni zamlar yapmak olduğunu düşünmek bir kısır döngüdür. Bu çarklar vatandaşı canından bezdirmiştir. Yaptığınız hataların faturasını vatandaşa kesmekten vazgeçin.” ifadelerine yer verdi.

F1PmRAIWcAEMKAV

Editör: Musa özyürek