Antalya Milletvekilimiz Şerafettin Kılıç, köylerdeki tarım arazilerinin TOKİ’ye devredilmesi ve buraların satılmasına tepki gösterdi.

Antalya Milletvekilimiz Kılıç: "Memur ve Emekliye Düşük Zam Yapmak İçin Ürünlere Yapılacak Zamlar Temmuz'a Ertelendi!" Antalya Milletvekilimiz Kılıç: "Memur ve Emekliye Düşük Zam Yapmak İçin Ürünlere Yapılacak Zamlar Temmuz'a Ertelendi!"

Kılıç, Meclis’te yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Köylerin boşalması yetmiyormuş gibi şimdi de gelişim alanları sessiz sedasız TOKİ’ye devredilerek satışa çıkartılıyor. Büyükşehir yasası ile tüzel kişiliği ortadan kalkan köylerin etrafındaki gelişim alanları sessiz sedasız TOKİ’ye devredilirken, TOKİ köylülere ait olan bu arazileri satılığa çıkardı. Daha önce meradan hazineye çevrilen arazilerin TOKİ tarafından satışa çıkartılması hem o köylerdeki tarımsal üretime büyük bir darbe buracak hem de köyler tamamen emlakçıların rant alanı haline getirilecek.

Köylülerimizin Toprağına Dokunmayın!

Zaten köy nüfusunun azalmasından dolayı tarımsal üretimi büyük bir yara alan köylerde üretim tamamen duracak. Bu ülkenin değerlerini sata sata bitiremediniz. Yeter artık bari köylülerimizin toprağına dokunmayın."

Editör: Saadet Gündem