Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca, STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığımız tarafından yürütülen “Millet-Vekili Buluşması” programı kapsamında Çorum’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Grup Başkanvekilimiz Bülent Kaya: "Artık Milletimizin Fatura Ödemeye Takati Kalmadı!" Grup Başkanvekilimiz Bülent Kaya: "Artık Milletimizin Fatura Ödemeye Takati Kalmadı!"

Programa Saadet Partisi Çorum İl Başkanı Faruk Cıdık Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ahmet Bölükbaş, Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı İsmail Barış Coşgunsu ve teşkilat üyelerimiz katıldı.

Çorum’un gölgede bırakılmış bir il olduğunu belirten Atmaca, şunları söyledi:

“Çorum Anadolu’nun merkezi pozisyonunda ama gölgede kalmış bir il. Dolayısıyla iktidar tarafından hak ettiği değeri görememekte. Tükettiğinden çok üretin bir il. İhracatı artan bir il ama ulaşım konusunda hızlı tren ve havaalanın olmamasını anlamak mümkün değil. Üretimin en büyük handikaplarından biri ulaşımdır. Çünkü sanayi ürünlerinin karayolu ile taşınması büyük bir maliyettir ve sanayiciye yüktür. Tren yolunun derhal böyle bir şehre gelmesi şarttır. Bugüne kadar neden ihmal edildiğini anlamak mümkün değil. Havaalanı konusunda Merzifon’a yapılan havalimanının nüfus yoğunluğu dikkate alınarak yapılmadığı anlaşılıyor. Belki isminin değişmesi ve uçak sefer sayılarının artırılmasıyla havaalanı ihtiyacına kısmen cevap verilebilir.

11 bin lira asgari ücret alan bir kişi 6 bin lira kira öder hale geldi. Emeklilerin durumunun ise daha vahim. Ülkenin içinde bulunduğu durumdan ancak Millî Görüş ile kurtulabiliriz. Her alanda ciddi problemlerimiz var. Bu sorunlar bir değişikliği mutlaka meydana getirecektir. Biz bu önümüzdeki seçimden umutluyuz. TBMM’de SP ve Gelecek Partisi ile ortak grup kurduk ve milletin sesi olacağız. Türkiye deprem koşullarında bir seçime gitti. Cumhur İttifakı’nın elindeki olağanüstü güce karşı Millet İttifakı yüzde 48 oy aldı. Bu çok önemli. Devletin tüm maddi gücü tamamen iktidarın elinde. Bütün cemaat ve STK’lar Cumhur İttifakı için çalıştı. Böylesi bir ortamda Millet İttifakı’nın aldığı sonuç küçümsenecek bir sonuç değil. Cumhur İttifakı’nda ‘kazanmak için her yol mübah’ anlayışı var. Aynı anlayışı şimdi de yerel seçimlerde devam ettirmek istiyorlar.”

Depremde Taahhüt Edilen Yardımların Yüzde 40’ı Gelmemiş

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Atmaca, “Depremzedeler için toplanan paraların yerine ulaşıp ulaşmadığı sorusuna” ise şu şekilde cevap verdi:

“Şimdi siz bu soruyu sorduğunuz için hain olma ihtimaliniz var.  Şeffaflık yok. Yani devlet bir kısım kararlar alıyor. Bir kısım ihaleler yapıyor. Hangi şartlarda verdiğini milletvekili olarak öğrenmekte zorluk çekiyoruz. Basından takip ettiğimiz kadarıyla o taahhüt edilen paraların yüzde 40 civarı gelmemiş. Diğer gelenle ilgili ne olduğuyla ilgili bir hesap yok bu konuda Meclis'te de birkaç soru önergesi oldu ve maalesef alınan bir cevap yok.  Malumunuz olduğu üzere 2023 bütçesi bir kanunla arttırıldı 1 trilyon 958 milyar lira arttırıldı. Bizim bütçemiz deprem gerekçesiyle arttırılan bu 1 trilyon 958 milyarlık bütçenin sadece 565 milyarı depremle ilgili kullanılacak para, yani iflas eden ekonominin finansmanı için deprem istismar ediliyor. Olay bu. İşte anlayış dediğimiz bu. Hesap vermeyi kendine zul gören veya sadece seçimi hesap vermek olarak gören bir anlayış o münasebetle şeffaf olmayışı adalete ve liyakate önem vermeyişinin sonucu bu yaşananlardır.” 

“Yerel seçimde İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde iş birliği yapacak mısınız?” Sorusuna da cevap veren Atmaca, “Şu an Gelecek Partisi ile birlikte hareket ediyoruz. Bütün seçim bölgelerinde kendi çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz. Hepimizin bildiği gibi seçim bir sonuç alma sanatıdır. Seçim yaklaştığında bir kısım diyaloglar olur ama bu genel seçim gibi olmaz. Lokal olur. Herkese kapısını kapatan bir parti değiliz. Biz sonucunda bu millete hizmet varsa herkesle diyaloğa girmekten, iş birliği yapmaktan çekinmeyiz. Şu anda bir şey yok ve biz bütün seçim bölgelerinde kendi adaylarımızla seçime girecekmiş gibi çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Toplantının ardından Atmaca Fazilet Partisi Eski Çankırı Milletvekili Hüseyin Karagöz’ün oğlu Cüneyt Karagöz beye ve Cansuyu Derneği Çorum Temsilcisi Emrah Öztekin’in kuzeni Yasin Öztekin iş kazası dolayısıyla vefatı sebebiyle ailesine taziye ziyaretinde, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Merdoğlu’ya da geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Milletvekilimiz daha sonra Çorum Emekliler Derneği, ÇOSİAD ve Çorum Karadeniz Birlik Kooperatifi’ni ziyaret etti. 

Atmaca, Çorum’daki programını Anadolu Gençlik Derneği Çorum Şubesinde parti ve AGD mensuplarıyla sohbet ederek sonlandırdı.

WhatsApp Görsel 2023-09-14 saat 22.18.40WhatsApp Görsel 2023-09-14 saat 22.18.15WhatsApp Görsel 2023-09-14 saat 22.18.14WhatsApp Görsel 2023-09-14 saat 22.18.10

 

Editör: Saadet Gündem