Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Türk siyasi tarihinin utanç vesikası olarak kabul edilen 28 Şubat Darbesi'nin yıl dönümünde sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Bir Gün Bu Zulüm Bitecek ve Zulmü Kınamakla Yetinenlerden Hesap Sorulacak" Genel Başkanımız Karamollaoğlu: "Bir Gün Bu Zulüm Bitecek ve Zulmü Kınamakla Yetinenlerden Hesap Sorulacak"

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "İnsan haklarına, inanç hürriyetine, hukuka ve demokrasiye yapılan 28 Şubat Darbesi'nin üzerinden 27 yıl geçti. Erbakan Hocamızın insanımız için ödediği bedel, insanımız kendisine yapılan zulümler, yıllarca süren mağduriyetler bugün hâlâ aziz milletimizin vicdanında bir yara olarak durmaktadır. Hukukun, demokrasinin ve siyasi çözüm yollarının dışına çıkıldığında bir ülkeye hangi zararların verileceği 28 Şubat Darbesi ile görünmüştür ve siyasi tarihimizde hâlâ bir utanç vesikası olarak durmaktadır. Aziz milletimizin tercihine rağmen darbeyi gerçekleştiren 28 Şubatçılar tarihin seyrinde vicdanlarda mahkûm olmuşken Erbakan Hocamız bugün hâlâ rahmet ve özlemle anılmaktadır. Milli Görüş Hareketi aziz hedeflerine hâlâ yürümekte; Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya için canla başla çalışmaya devam etmektedir."

Editör: Musa özyürek