İskenderun Limanı'nın önünde toplanan Anadolu Gençlik Derneği üyeleri, İsrail güçlerinin 7 Ekim'de başlattığı Gazze saldırılarını protesto etti.

Hatay Milletvekilimiz Necmettin Çalışkan da protesto gösterilerine destek vererek açıklamalarda bulundu.

Filistin konusunda fiili bir adımın atılması gerektiğini belirten Çalışkan, şunları söyledi: “Belki de birileri zannediyor ki biz bunlarla ilişkiyi askıya aldığımız ve desteği kestiğimiz an bizimde ipimizi çekilir. Varsın iplerinizi çeksinler ama yeter ki bir kişi ölmesin. Artık Filistin'de yaşananlar sadece ülkemizdeki dindarların sorunu değil, bugün Filistin'de yaşanan katliam, soykırım, bütün kesimlerin özellikle ülkemizdeki 85 milyonun tamamının sorunudur. Neden derseniz, o katillerin bayraklarının üzerinde bulunan işarette Nil'den Fırat'a kadarki arazide Büyük İsrail kurma hayali vardır. İşte onun için eğer Gazze’yi bitirirlerse sıra İskenderun'da, Antakya'da, Hatay'da Gaziantep'te, Kilis'te, Şanlıurfa'da, Diyarbakır'da Mardin'de yani bölgemizdedir. Onun için artık yurt savunması Gazze'den başlar, Gazze'de yaşananlar Türkiye'nin milli güvenlik sorunudur." 

Grup Başkanvekilimiz Bülent Kaya: "Artık Milletimizin Fatura Ödemeye Takati Kalmadı!" Grup Başkanvekilimiz Bülent Kaya: "Artık Milletimizin Fatura Ödemeye Takati Kalmadı!"

protesto4protesto3protesto2protesto1

Editör: Saadet Gündem