Millet İttifakı Kayseri milletvekili adayları Saadet Partisi tarafından düzenlenen geleneksel bayramlaşma programına katıldı.

Pera Deluks Düğün salonunda gerçekleştirilen programa milletvekili adayları ve vatandaşlar aileleriyle birlikte katıldı.

Coşkulu bir şekilde gerçekleşen bayramlaşma programında yoğun katılım nedeniyle vatandaşlar salona sığmadı.

Tüm ailelerin tek bayramını tebrik eden ve özellikle çocuklarla yakından ilgilenen milletvekili adayları, salondaki kalabalığın heyecan verici olduğuna dikkat çekti.

Grup Başkanvekilimiz Kaya: "İliç Maden Kazasını Tarihe Gömemeyeceksiniz" Grup Başkanvekilimiz Kaya: "İliç Maden Kazasını Tarihe Gömemeyeceksiniz"

CHP Kayseri 2. sıra milletvekili adayı ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, salondaki coşku ve kalabalığın milletin değişime hazır olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye’nin fotoğrafını çektiklerini ve hangi alanda ne tür sorunlar yaşanıyorsa hepsiyle alakalı bilgi sahibi olduklarını ve bunların analizlerini gerçekleştirdiklerini dile getiren Arıkan, “21 yıldır iktidarda olan bir parti var ve halen vaatlerde bulunuyor. İktidar; proje hazırlama yeri değil, hazırlanan projeleri hayata geçirme makamıdır. Milletimizin en ufak bir şüphesi olmasın. Millet ittifakı olarak iktidara hazırız.  Projelerimiz hazır, kaynak paketlerimiz hazır, üretim hamlelerimiz hazır.  Türkiye’nin 81 ilini, 81 ayrı sanayi ve üretim merkezi yapacak kalkınma planlarımız hazır.” şeklinde konuştu.

“Binlerce yıllık kardeşliği yeniden tesis edeceğiz”

Millet İttifakı’nın sadece Türkiye’nin umudu değil tüm mazlum coğrafyaların umudu ve sesi olacağını dile getiren Arıkan, şöyle devam etti:

“Sadece dilimizle değil, tüm kalbimizle sesleniyoruz. Bu coğrafya hepimizin. Acının tarifi olmaz. Acının ırkı, dili, rengi, bölgesi olmaz. Gazze’de bizim, Cizre’de bizim. Sarız’da bizim Yeşilhisar’da bizim. Yitip giden gencecik fidanlar hepimizin geleceği. Bu coğrafyaya barış ve kardeşlik kan dökerek değil, ter dökerek, dil dökerek gelecektir. Bu coğrafyanın ilacı Washington’un, Brüksel’in, Tel Aviv’in değil, Ankara’nın, Bağdat’ın, Şam’ın, Tahran’ın elindedir. Türk’ün, Kürt’ün, Arap’ın, Fars’ın kardeşliğindedir. Ve elbette biz binlerce yıllık bu kardeşliği yeniden tesis edeceğiz. Bunun için her kapıya gideceğiz. Her eli tutacağız, her yüreğe dokunacağız.”

Bayramla programına katılan milletvekili adayları selamlama konuşması yaparak vatandaşların bayramını tebrik etti.

Milletvekili adayları programı düzenleyen Saadet Partisi İl Teşkilatına ve İl Başkanı Baki Coşkun'a teşekkür etti.

DSCF2295DSCF2267DSCF21162-411-53DSCF2346

Editör: Musa özyürek