Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu başkanlığında, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Genel Başkanımız, toplantıda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Genel BaşkanımızKaramollaoğlu, “Bizim bir davamız var. Bir inancımız var. Biz hem ülkemizin hem İslam âleminin ve bütün insanlığın hayrı için çalışan bir anlayışa sahibiz” dedi.

Ayrıca iktidarın ekonomiyi düzeltemeyeceğine dikkati çeken Genel Başkanımız, israf ve yolsuzluğun en büyük açık olduğunu kaydetti.

Yunanistan’ın yıllardır Ege adalarını işgal ettiğini son dönemde de ABD’yi arkasına aldığını belirten Genel Başkanımız Karamollaoğlu, “Amerika şimdi Ortadoğu’ya bütünüyle yerleşti. İncirlik Üssü’nün şu anda bir önemi kalmadı çünkü Girit’te, Kuzey Kıbrıs’ta, Yunanistan’da, Bulgaristan’da üsler kuruyor.” dedi.

“BİZİM BİR DAVAMIZ VAR, İNANCIMIZ VAR”

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin diğer siyasi partilerden farklı bir anlayışa sahip olduklarını ifade ederek, “Bizim bir davamız var. Bir inancımız var. Biz hem ülkemizin hem İslam âleminin ve bütün insanlığın hayrı için çalışan bir anlayışa sahibiz. Hangi siyasi partiye giderseniz gidin, herkes, ‘gelecek seçimde iktidarda olmayı, belli bir makama gelip o makamı işgal etmeyi’ hedef olarak görür. Tabii bunu genel için söylüyorum. Ama biz farklıyız, bu farkındalığın da bilincinde olmaya mecburuz.” şeklinde konuştu.

“GAYEMİZİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYALIM” 

“Hakkaniyeti gözetmek gündemlerinde değil. Yolsuzlukla, israfla mücadele gündemlerinde değil tam tersi eğer kendilerine menfaat sağlayacaksa, israf onlar için itibarı korumalarına sağlayacak önemli bir konu. Biz bunların hiçbir tanesine rıza gösteremeyiz” diyerek sözlerini sürdüren Genel Başkanımız Karamollaoğlu, AK Parti iktidarının ekonomiyi ayağa kaldıramayacağını vurgulayarak, israf ve yolsuzluğun en büyük açık haline geldiğini kaydetti.

Millî Görüşçülerin, hakkın hâkim olmasını, adaleti hem ülkede hem Müslüman coğrafyada hem de dünyanın genelinde temel ahlâki değerlerin yerleşmesini arzu ettiklerini ifade eden Genel Başkanımız, “Bu gerçekleşirse ülkemiz çok hızlı bir şekilde kalkınır ve sadece ülkemiz değil, bütün dünyadaki zulmün de engelleneceğine inanıyoruz. Bu yüzden gayemizi hiçbir zaman unutmayalım.” diye konuştu.

“BİZİM GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİ YERE SİZİN HAYALLERİNİZ ULAŞAMAZ”

Saadet Partisi iktidara geldiğinde ülke genelinde topyekûn bir kalkınma hamlesi başlatacaklarının altını çizen Genel Başkanımız Karamollaoğlu, ülkenin gelirlerini toplumda adil bir şekilde dağıtacaklarını belitti.

Genel Başkanımız Karamollaoğlu, asgari ücretin açlık sınırını geçmesiyle ilgili, “Bozuk bir düzende bir süre sonra yeniden açlık sınırının üstüne verilen ücretler kalkar. Hemen başladı zaten. Enflasyonu durduramazsınız, çünkü siz de adalet mefhumu yerleşmemiş. Hiç kimse yoksulluk sınırını düşünmüyor. Biz söylediğimiz zaman da ‘abartıyorsun, biz 8.500 lirayı zor verirken sen şimdi 22 bin liraya nasıl çıkacağımızı düşünüyorsun’, bizim gücümüzün yettiği yere sizin hayaliniz bile ulaşamaz. İktidara geldiğimiz zaman bu problemlerin çoğu kısa bir zamanda aşılır.” cümlelerini kullandı.

“ÇİLLER’İN GÖSTERDİĞİ BASİRETİ GÖSTEREMEDİNİZ”

Büyük Ortadoğu Projesi’ne (BOP) değinen Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

Çocuklar, Filistinli Kardeşlerine Destek İçin Bir Araya Geldi Çocuklar, Filistinli Kardeşlerine Destek İçin Bir Araya Geldi

“Amerika şimdi Ortadoğu’ya bütünüyle yerleşti. İncirlik Üssü’nün şu anda bir önemi kalmadı çünkü Girit’te, Kuzey Kıbrıs’ta, Yunanistan’da, Bulgaristan’da üsler kuruyor. Ayrıca Katar’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Irak’ta, Suriye’de, Libya da her yerde üsler var. 15-16 tane üs kuruyor. Tansu Çiller’in gösterdiği basireti gösteremediniz. Kardak adalarına Yunanlar çıkmaya kalktıklarında gitti, ‘Burayı size vermeyiz’ dedi. Bütün adalar işgal edildi, şimdi vermeyiz diyorlar. 20 yıldır iktidardasınız yeni mi gözünüz açıldı.”

Editör: Musa özyürek