İşgalci İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sonrasında Gazze’de yaşananları ve insani yardım faaliyetlerini yerinde incelemek için Mısır’a giden Saadet-Gelecek Grubu Milletvekilleri, temaslarının ardından Türkiye’ye döndü.

Saadet Partisi Türkiye'de En Fazla Genç Aday Gösteren Parti Oldu Saadet Partisi Türkiye'de En Fazla Genç Aday Gösteren Parti Oldu

Heyet adına İstanbul Havalimanı’nda açıklama yapan Ankara Milletvekilimiz Mesut Doğan, şunları söyledi:

“İstanbul Milletvekilimiz Mustafa Kaya, Hatay Milletvekilimiz Necmettin Çalışkan ve Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün ile birlikte; 3 Kasım Cuma günü, Filistin Gazze’de yaşanan soykırıma varan saldırılara ilişkin incelemelerde bulunmak üzere Mısır’a gittik. Amacımız; Mısır üzerinden Gazze Refah kapısına giderek gerçekleşen insani yardım faaliyetlerini incelemek, Filistin’e olan yardımı kolaylaştıracak desteği artıracak adımlar atmak ve gerekli diğer konularda dünya kamuoyuna kaynağından gelişmeleri bir raporla aktarmaktı. Mısır’a ayak bastığımız andan itibaren başta Büyükelçimiz ve Mısır Dışişleri bakanlık yetkilileri olmak üzere birçok diplomatik çevrelerle, yardım kuruluşlarıyla ve Mısır’da yaşayan Gazzelilerle temaslarda bulunduk. Gazze’nin içinde bulunduğu şartların, sorunun çözümüne katkı sunacak şekilde başta ülkemiz sonra da bütün dünyaya hangi boyutlarıyla aktarılması gerektiği yönünde bilgi sahibi olduk. Yaptığımız ziyaretleri ve attığımız adımları raporumuzda bütün detaylarıyla Çarşamba günü, TBMM’de, Saadet - Gelecek TBMM grubumuzun haftalık toplantısında kamuoyuyla paylaşacağız.”

Editör: Musa özyürek