Saadet Partisi Samsun İl Başkanlığı tarafından Samsun Cumhuriyet Savcılığı’na İsrail hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Milletvekillerimiz Kaya ve Atmaca Sinan Ateş Davasını Takip Etti Milletvekillerimiz Kaya ve Atmaca Sinan Ateş Davasını Takip Etti

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şen, adliye önünde suç duyurusuna ilişkin açıklama yaptı.

İsrail denilince; emperyal güçlerin desteğiyle toprak sahibi olan, bu topraklarda bağımsızlığını ilan eden, masum insanları katlederek, tehcire maruz bırakarak, adeta kanser hücresi gibi her tarafa yayılarak işgalini genişleten, hakkında alınan BM kararlarının hiçbirine uymayan, devlet terörünü en üst düzeyde uygulayan sözde devlet akla geldiğini dile getiren Şen, şunları söyledi:

“Sözde bayrağında da belirttiği gibi Nil'den Fırat'a kadar ki topraklarda Büyük İsrail'i kurmak için her yolu meşru kabul eden, muharref Tevrat'ın hükümlerine göre (şeriatla) idare edilen sözde devlet akla gelir. Bağımsızlığını ilan ettiği 1948 yılından bu yana sürekli işgal ve tehcirle bugünkü sınırlarına ulaştı. Bu zaman zarfında o toprakların asıl sahibi olan Filistinlilere yapmadığı katliam, yapmadığı tehcir, yapmadığı zulüm kalmadı. Büyük İsrail hedefine ulaşabilmek için kundaktaki bebekten, yaşlı kadın-erkek ayrımı yapmadan herkesi öldürdü, öldürmeye de devam ediyor. Uluslararası hukukun koruması altında olan ve dokunulmazlığa sahip hastaneyi bile bombaladılar ve çoğunluğu bebek ve çocuk olmak üzere yüzlerce insanı katlettiler. Bebek ve çocuk katili utanmazlar bu yaptıklarını hiç utanmadan bir de Filistinlilerin üzerine atıyorlar. Ellerindeki sosyal medya, yazılı ve görsel medya ile de bu yalanlarına dünyanın bir kısmını da inandırabiliyorlar. Ama azıcık vicdanı olanlar şu anlar da Filistinliler için ağlıyor, Terörist İsrail'in ve yandaşlarının yalanlarına değil.

Savaş Suçu İşliyorlar

Terörist İsrail hem şu anda hem de geçmişte yaptıklarıyla savaş suçu işlemekte ve maalesef dünya hala sessizliğini koruyor. ‘Kudüs coğrafi değil, imani bir meseledir’ diyen merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın yolundan giden ve Filistinli Müslümanlara her zaman desteğini esirgemeyen Millî Görüş, bugün de aynı hassasiyetle konuya yaklaşmakta ve Saadet Partisi Samsun İl Başkanlığı olarak Cumhuriyet Savcılığımıza, savaş suçu işleyen terörist İsrail yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunmaktayız. Devlet terörünü en maharetli şekilde uygulayan bu acımasız katillere karşı Filistinli müslümanlar hem topraklarını hem de onurlarını korumak, en temel hakları olan vatanlarında bağımsız bir devlet altında özgürce yaşayabilmek için hem canlarıyla hem de mallarıyla mücadele ediyorlarken, bizler de bu mücadelelerine hukuk arayışlarıyla destek olmak istedik. Saadet Partisi Samsun İl Başkanlığı olarak inanıyoruz ki; adaletin timsali Cumhuriyet Savcılarımız savaş suçu dahil birçok suçu işleyen Terörist İsrail’in yetkilileri hakkında gerekli araştırmaları yapıp iddianame hazırlayacaklar ve yine adaletin timsali mahkemelerimiz de bunlar hakkında aziz milletimizin vicdanlarını rahatlatacak karar vereceklerdir.”

suç duyurusu6suç duyurusu5suç duyurusu4suç duyurusu3suç duyurusu2suç duyurusu1

Editör: Saadet Gündem